Klid za volantem, plynulost a předvídavost, to jsou základní doporučení pro bezpečnou jízdu v zimě. Počasí dokáže v zimním období připravit řidiči různé nástrahy a perné chvilky, a tak přinášíme praktická doporučení určená zejména vozům s předním pohonem.

Jak vyzrát na zimní nástrahy

Zimní pneumatiky

Zimní pneumatika by měla mít dezén s hloubkou nejméně 4 mm a musí nejen svým rozměrem, ale i další řadou parametrů odpovídat danému vozu. Zimní pneumatiky a komplety z nabídky Škoda jsou testovány pro konkrétní modely a zaručují tak maximální bezpečnost. V ceně je navíc pojištení Škoda Pneugarance.

Akumulátor

Zima hluboko pod bodem mrazu a auto stojící třeba i několik dní na parkovišti v zimním středisku – to je pro akumulátor skutečná zatěžkávací zkouška. Abyste i v zimě bez problému nastartovali, je lepší nechat autobaterii zkontrolovat. Autorizované servisy Škoda nabízejí kontrolu baterie zátěžovým testem, který ukáže, zda je akumulátor fit.

Klimatizace

Klimatizaci používejte i v zimě, protože se nejen promazává kompresor, ale ventilační systém také přispívá k vysušení vzduchu, čímž se zamezuje rosení a mlžení skel. Ventilaci doporučujeme pravidelně čistit a dezinfikovat v autorizovaných servisech Škoda.

Stěrače

Nikdy během roku se nedostávají stěrače tak často ke slovu jako v zimním provozu. Stěrače z nabídky Škoda Originálních dílů jsou zárukou kompatibility s Vaším vozem i bezvadné funkčnosti. Jejich gumičky jsou odolné vůči vlivům UV záření, ozonu, teplotním změnám i kyselým dešťům a vynikají i zvýšenou mechanickou odolností. I to je totiž důležité, neboť stěrač musí během chladnější poloviny roku zvládnout v průměru 125 tisíc cyklických pohybů.

Naše technologie pro vaše bezpečí

Děláme vše pro to, abychom vás na vašich cestách udrželi v bezpečí. Naše vozy jsou vybaveny nejmodernějšími prvky aktivní i pasivní bezpečnosti, které mají za úkol předcházet nehodám nebo zmírnit jejich následky, pokud k nim přece jen dojde.

Bezpečnostní asistenty

Nenápadná bezpečnost

Pasivní bezpečnost

Originální příslušenství pro vaše bezpečí‎

Bezpečí vašich blízkých Přeprava bez starostí

Dětské autosedačky

Bezpečnostní pás pro psy

Dělicí síť

Síťový program

Ochranný potah zadních sedadel

Dělicí mříž

Bezpečný pátek je naším dlouhodobým projektem. Naším cílem je seznámit s tématem širokou veřejnost a s její pomocí učinit české silnice bezpečnějšími. Máme pro ty nejlepší předpoklady.

Bezpečný pátek

Pátek je dnem, kdy dochází k nevyššímu počtu dopravních nehod. Přidejte se k nám a pomozte nám změnit nebezpečný pátek na bezpečný.

Statistiky mají jasno. Nejméně bezpečným dnem pro cestování je pátek, který se obvykle nese ve znamení spěchu. Snažíme se co nejrychleji uniknout z práce nebo z města. Podle statistik Policie České republiky je pátečních nehod zhruba 17 000 ročně a jejich počet meziročně stále roste. Naším přáním a cílem je, aby díky našim radám a doporučením tyto statistiky klesaly na minimum a abychom se všichni každý den ve zdraví vraceli ke svým nejbližším. Děkujeme za Vaši bezpečnou jízdu a ohled na další účastníky silničního provozu.

Dopravní statistiky

Páteční statistikaPočet nehod podle dnůVývoj v letech
Statistika pro pátek 24. listopadu 2023. Zdroj: Policie České republiky
Souhrnná statistika nehod za jednotlivé dny v týdnu
Meziroční nárůst pátečních nehod v uplynulých letech

5 hvězdiček v Euro NCAP pro naše vozy

Téměř všechny naše modelové řady splňují nejvyšší bezpečnostní standardy z pohledu konstrukce i vybavení asistenčními systémy a v nárazových testech nezávislé organizace Euro NCAP dosahují nejlepšího možného hodnocení 5 hvězd.

Výzkum dopravní bezpečnosti

Pro ještě lepší ochranu v rámci silniční bezpečnosti analyzujeme příčiny, okolnosti a průběh dopravních nehod přímo na místě. Náš výzkumný tým působí již přes 10 let, během nichž naši experti vyjeli k více než 1 000 reálných dopravních nehod.

Zjistit více

Bezpečné cesty

Již od roku 2012 spolupracujeme na interaktivním edukačním portálu „Bezpečné cesty“, jehož jsme generálním partnerem. Portál nejenže nabízí praktické informace o dopravní bezpečnosti a věnuje se dopravní výchově, ale nabízí také informace pro žáky autoškol a mnoho dalších zajímavých informací.

Zjistit více

#SKODAAUTOpomaha

Dopravní bezpečnost je jedním z hlavních pilířů firemní strategie společenské zodpovědnosti #SKODAAUTOpomaha. Jen v posledních pěti letech jsme formou grantových programů podpořili preventivní projekty dopravní bezpečnosti a dopravní výchovy částkou 31 milionů Kč.

Zjistit více

Desatero bezpečné jízdy