LEDNÍ HOKEJ

S ledním hokejem tvoříme podobně nerozlučnou dvojici jako naši zakladatelé Laurin a Klement. Český národní sport podporujeme na mnoha úrovních, od nižších soutěží, přes národní i evropské šampionáty, až po mistrovství světa.

Již tři desítky let bez přerušení podporuje ŠKODA AUTO jako oficiální hlavní sponzor Mistrovství světa v ledním hokeji pořádané Mezinárodní federací ledního hokeje (IIHF).

Oddanost lednímu hokeji již od roku 1992

Poprvé podpořila ŠKODA AUTO Mistrovství světa v ledním hokeji pořádané IIHF v roce 1992, a to nejprve jako partner mobility. O rok později se automobilka stala oficiálním hlavním sponzorem soutěže a zůstala jím dodnes. V roce 2017 bylo angažmá společnosti ŠKODA AUTO oceněno zápisem do Guinessovy knihy rekordů za nejdelší hlavní sponzoring sportovních mistrovství světa.

Češi Favoritem

Dvojice populárních influencerů absolvovala vzpomínkovou jízdu z Prahy do Tampere ve voze ŠKODA FAVORIT z roku 1992. Za volantem se na trase dlouhé téměř 2000 kilometrů střídali modelka Andrea Bezděková a moderátor Tomáš Zástěra.

Dražby NFT puků na podporu rozvoje mládežnického hokeje

ŠKODA AUTO oslavila 30 let v pozici oficiálního hlavního sponzora Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji několika výjimečnými aktivitami. Do dražby nabídla limitovanou edici 30 digitálních puků ve formě nezaměnitelných tokenů NFT. Na on-line platformě OpenSea.io proběhla tříkolová aukce, která po přepočtu dle aktuálního kurzu kryptoměny Ethereum vynesla přibližně tři čtvrtě milionu korun před zdaněním. V souladu se svým slibem byl výtěžek věnován na podporu mládežnického hokeje v ČR, konkrétně na nákup hokejového vybavení a zajištění zázemí pro nejlepší akademie Českého hokeje dle hodnocení sezóny 2021/2022.

Každá digitální NFT koláž nesla podpis jednoho z hráčů českého národního týmu, který v daném ročníku zanechal na hokejovém mistrovství světa nesmazatelnou stopu. Majitel každého vydraženého NFT puku obdržel navíc jako bonus i jeho fyzický předobraz.

Aktuální dění ze světa ledního hokeje sledujte na ŠKODA Storyboard