Důležité informace o servisu elektromobilů

Součástek, které vyžadují pravidelnou údržbu a servis, je ve vozech s elektrickým pohonem podstatně méně. Díky tomu jsou náklady na provoz menší, než u klasických vozů.

Stejně jako běžné vozy vyžadují i vozy s elektrickým pohonem pravidelný servis. Součástí servisu je kontrola elektrických komponent včetně chladicího systému baterie.

V případě potřeby specializovaných (obvykle elektrických) oprav vždy doporučujeme využít služeb autorizovaného servisu s vysoce kvalifikovanými odborníky a špičkovými diagnostickými technologiemi.

Věděli jste, že?

Na rozdíl od benzinových nebo naftových motorů s tisíci součástkami nevyžaduje elektromotor tolik údržby. Mnoho servisních úkonů, na které jsme zvyklí u běžných motorů, není u elektrických modelů potřeba.

Servis vašeho elektromobilu

Proč elektromobily vyžadují pravidelný servis?

Doplnění klimatizace a výměna filtru klimatizace

Pravidelná údržba náplně klimatizace je výrobcem předepsaná každé čtyři roky, tedy každou druhou servisní prohlídku.Výměna kabinového filtru je výrobcem předepsaná každé dva roky, tedy každou servisní prohlídku. Pravidelná výměna kabinového filtru umožní správné proudění vzduch do vozu. Může tedy ovlivnit komfort cestování.

Diagnostika softwaru automobilu

Aby váš elektromobil fungoval bez problémů, měl by mít vždy k dispozici nejnovější aktualizace softwaru.

Pravidelná kontrola komponent

Běžné systémy, jako jsou brzdy, řízení nebo zavěšení kol, je třeba pravidelně kontrolovat stejně jako u vozidel s konvenčním pohonem.

Jak často je nutná servisní kontrola?

Pokud vlastníte vůz Enyaq nebo Enyaq Coupé, měli byste každé dva roky absolvovat pravidelnou servisní prohlídku, která, na rozdíl od vozů s klasickým motorem, není závislá na počtu najetých kilometrů.

Baterie a bezpečnost

Chcete se dozvědět více o ochraně a životním cyklu baterií a o bezpečnosti elektromobilů obecně?

Společné prvky s konvenčími vozy

Autorizovaná servisní centra - Vždy správná volba

Technologie a vyškolení odborníci

Naše autorizované servisy disponují odpovídající technikou a vysoce kvalifikovanými odborníky, kteří zajistí, že váš elektromobil bude vždy fungovat bez problémů.

Vysokonapěťové systémy

Vzhledem k tomu, že elektromobil používá systémy s velmi vysokým napětím, doporučujeme je opravovat nebo udržovat odborníky v autorizovaném servisu.

Navštivte nejbližšího partnera Škoda