Společnost Škoda Auto založila v roce 2018 nadační fond, jehož cílem je odstraňovat bariéry a vytvářet místo atraktivní nejen pro pracovní a rodinný život. Ve spolupráci s partnery a občany podporujeme rozvoj Mladoboleslavska, Rychnovska a Vrchlabska. Naším cílem je vytvořit místo, kde si budou lidé blíž, a především budou motivovanější a aktivnější, pokud jde o rozvoj jejich okolí nebo o pomoc druhým. Zároveň chceme, aby se občané těchto regionů cítili opravdu bezpečně.

Pilíře aktivit Nadačního fondu

Ocenění

V roce 2022 získal Nadační fond Škoda Auto od Fóra dárců za aktivity realizované ve spolupráci se Škoda Auto a ODBORY KOVO cenu za 1. místo v kategorii Zaměstnanecká sbírka a zvláštní uznání za efektivní pomoc Ukrajině. Nadační fond také obdržel 2. místo v kategorii Výroční zpráva.

V roce 2021 se Nadační fond Škoda Auto stal členem organizace Fórum dárců a získal ocenění Známka kvality, které pro fond představuje možnost posouvat se dále, zefektivňovat vnitřní procesy, hospodaření i transparentnost své komunikace s veřejností, protože v těchto oblastech odborná komise nadační fond hodnotila.

Více informací o podpořených projektech, grantových výzvách a dalších aktivitách našeho nadačního fondu se dozvíte na webových stránkách www.nfsa.cz.

Sociální udržitelnost má Škoda Auto v genech

Příběh se začal psát už v roce 1895, kdy dva vizionáři Laurin & Klement položili základy pozdější Škodovky. Oba měli filantropického ducha a podporovali nejen své zaměstnance, ale i děti z chudých rodin, kterým se nedostávalo vzdělání. I pozdější společnost Škoda Auto se už od svého založení snažila chovat zodpovědně a podporovala své zaměstnance i rozvoj inovativního prostředí pro všechny obyvatele žijící v okolí jejích závodů. V tomto duchu vznikl také Nadační fond, aby v odkazu Laurina & Klementa pokračoval.