Škoda Cyklistika

Než se člověk naučí stát na dvou nohách, leze po čtyřech. My na to šli opačně ‑ narodili jsme se na dvou kolech a brzy přidali druhý pár. Ten nám dodal stabilitu pro další růst. Na své kořeny jsme patřičně hrdí a cyklistice zůstáváme věrní dodnes.

Značka Škoda je s cyklistikou silně spojena od počátku své existence, vždyť u zrodu společnosti v roce 1895 bylo právě jízdní kolo. Podporou cyklistiky ve všech jejích podobách se tak svým způsobem vracíme k vlastním kořenům. Škoda Auto podporuje nejen profesionální závody, ale také cyklistiku pro širokou veřejnost. Škoda je tradičně jedním z největších partnerů cyklistiky. Vedle světově proslulých silničních závodů jako Tour de France nebo Vuelta se angažuje také v českém seriálu horských kol Kolo pro život, dále pak je generálním partnerem výjimečného cyklistického závodu L’Etape Czech Republic by Tour de France a provozuje pro fanoušky cyklistiky on-line magazín WeLoveCycling.cz.

Partner závodů

Tour de France

Škoda Auto podporuje Tour de France již od roku 2004 jako oficiální hlavní partner a zajišťuje mobilitu jak organizátorůmtéto tradiční cyklistické události, tak i mnoha týmům.

V roce 2022 poskytla Škoda Auto organizátorům a vedení závodu 250 vozů, a to k servisním účelům i k doprovodu pelotonu. Vedle elektromobilu Škoda Enyaq iV, který posloužil řediteli Tour de France Christianu Prudhommovi v 16 z 21 etap jako ředitelský vůz („Red Car“), byly nasazeny také modely Škoda Octavia a Škoda Superb iV s plug-in hybridním pohonem. Škoda je také titulární sponzor Zeleného dresu pro vítěze bodovací souteže a trofeje, které si jezdci odnášejí jsou z dílny Škoda Design.

Tour de Frances Femmes

Škoda Auto podporuje jako hlavní partner závod Tour de France Femmes - závod zaměřený na mezinárodní vrcholovou cyklistiku žen.

Škoda Auto podporuje cyklistickou soutěž, pořádanou poprvé v roce 2022, jako oficiální hlavní partner a poskytovatel vozů. Společnost poskytla organizátorům a týmům více než 50 servisních a doprovodných vozidel, k flotile patřily modely Škoda Octavia i Škoda Superb iV s plug‑in hybridním pohonem. Škoda Auto také sponzorovala ‑ podobně, jako tomu je v případě Tour de France mužů ‑ Zelený trikot pro nejlepší jezdkyni bodového hodnocení.

Kolo pro život

Kolo pro život a česká automobilka patří k sobě již od roku 2009 a toto partnerství potvrzuje angažovanost značky Škoda na poli národní i mezinárodní cyklistiky.

S cyklistikou jsou spojeny nejen kořeny naší firmy, ale také její přítomnost. Proto nás těší, že můžeme být u toho a v rámci jednotlivých podniků Kola pro život prezentovat značku Škoda, která má co nabídnout nejen motoristům, ale právě i cyklistům.

L'ETAPE Czech republic

Škoda Auto se stala generálním partnerem vyjímečného cyklistického závodu. L'ETAPECzech republic by Tour de France je příležitostí, jak si i bežný fanoušek cyklistiky může vyzkoušet pocity velkých mistrů řidítek. L'ETAPE Czech Republic by Tour de France dává možnost stát se na jeden den Pogačarem, Rogličem, Cavendishem či Saganem. Závod o žlutý dres na 90 nebo 130 kilometrů obsahuje vrchařské a sprinterské prémie podobně jako Stará dáma - Tour de France.

We Love Cycling

Z lásky k pohybu na dvou kolech vznikl také online magazín We Love Cycling, kde si na své přijdou všichni – od svátečních cyklistů až po profesionály.

Cyklistická kolekce Škoda

Pro milovníky adrenalinu i příznivce občasných vyjížděk - Vyberte si z široké kolekce jízdních kol a cyklistického příslušenství Škoda.

Na kole bezpečně

Ve spolupráci s We Love Cycling jsme připravili vzdělávací kampaň, jejímž cílem je přispět k bezpečnějšímu soužití cyklistů a řidičů.