ŠKODA CYKLISTIKA

Než se člověk naučí stát na dvou nohách, leze po čtyřech. My na to šli opačně ‑ narodili jsme se na dvou kolech a brzy přidali druhý pár. Ten nám dodal stabilitu pro další růst. Na své kořeny jsme patřičně hrdí a cyklistice zůstáváme věrní dodnes.

Značka ŠKODA je s cyklistikou silně spojena od počátku své existence, vždyť u zrodu společnosti v roce 1895 bylo právě jízdní kolo. Podporou cyklistiky ve všech jejích podobách se tak svým způsobem vracíme k vlastním kořenům. ŠKODA AUTO podporuje nejen profesionální závody, ale také cyklistiku pro širokou veřejnost. ŠKODA je tradičně jedním z největších partnerů cyklistiky. Vedle světově proslulých silničních závodů jako Tour de France nebo Vuelta se angažuje také v českém seriálu horských kol Kolo pro život, dále pak je generálním partnerem výjimečného cyklistického závodu L’Etape Czech Republic by Tour de France a provozuje pro fanoušky cyklistiky on-line magazín WeLoveCycling.cz.

Partner závodů

Tour de France

ŠKODA AUTO podporuje Tour de France již od roku 2004 jako oficiální hlavní partner a zajišťuje mobilitu jak organizátorůmtéto tradiční cyklistické události, tak i mnoha týmům.

V roce 2022 poskytla ŠKODA AUTO organizátorům a vedení závodu 250 vozů, a to k servisním účelům i k doprovodu pelotonu. Vedle elektromobilu ŠKODA ENYAQ iV, který posloužil řediteli Tour de France Christianu Prudhommovi v 16 z 21 etap jako ředitelský vůz („Red Car“), byly nasazeny také modely ŠKODA OCTAVIA a ŠKODA SUPERB iV s plug-in hybridním pohonem. ŠKODA je také titulární sponzor Zeleného dresu pro vítěze bodovací souteže a trofeje, které si jezdci odnášejí jsou z dílny ŠKODA Design.

Tour de Frances Femmes

ŠKODA AUTO podporuje jako hlavní partner závod Tour de France Femmes - závod zaměřený na mezinárodní vrcholovou cyklistiku žen.

ŠKODA AUTO podporuje cyklistickou soutěž, pořádanou poprvé v roce 2022, jako oficiální hlavní partner a poskytovatel vozů. Společnost poskytla organizátorům a týmům více než 50 servisních a doprovodných vozidel, k flotile patřily modely ŠKODA OCTAVIA i ŠKODA SUPERB iV s plug‑in hybridním pohonem. ŠKODA AUTO také sponzorovala ‑ podobně, jako tomu je v případě Tour de France mužů ‑ Zelený trikot pro nejlepší jezdkyni bodového hodnocení.

Kolo pro život

Kolo pro život a česká automobilka patří k sobě již od roku 2009 a toto partnerství potvrzuje angažovanost značky ŠKODA na poli národní i mezinárodní cyklistiky.

S cyklistikou jsou spojeny nejen kořeny naší firmy, ale také její přítomnost. Proto nás těší, že můžeme být u toho a v rámci jednotlivých podniků Kola pro život prezentovat značku ŠKODA, která má co nabídnout nejen motoristům, ale právě i cyklistům.

L'ETAPE CZECH REPUBLIC

ŠKODA AUTO se stala generálním partnerem vyjímečného cyklistického závodu. L'ETAPe Czech republic by Tour de France je příležitostí, jak si i bežný fanoušek cyklistiky může vyzkoušet pocity velkých mistrů řidítek. L'ETAPE Czech Republic by Tour de France dává možnost stát se na jeden den Pogačarem, Rogličem, Cavendishem či Saganem. Závod o žlutý dres na 90 nebo 130 kilometrů obsahuje vrchařské a sprinterské prémie podobně jako Stará dáma - Tour de France.

We Love Cycling

Z lásky k pohybu na dvou kolech vznikl také online magazín We Love Cycling, kde si na své přijdou všichni – od svátečních cyklistů až po profesionály.

Cyklistická kolekce ŠKODA

Pro milovníky adrenalinu i příznivce občasných vyjížděk - Vyberte si z široké kolekce jízdních kol a cyklistického příslušenství ŠKODA.

Na kole bezpečně

Ve spolupráci s We Love Cycling jsme připravili vzdělávací kampaň, jejímž cílem je přispět k bezpečnějšímu soužití cyklistů a řidičů.