Nástup elektromobility vítáme s otevřenou náručí. Dovoluje nám zaměřit se na vozy, které jsou šetrnější k životnímu prostředí, mají důmyslnější elektronické systémy a přináší nové řidičské zážitky. To vše při zachování uživatelského komfortu i chytrých řešení, které jsou pro naše modely tak typické.

Otevřeně o eMobilitě s Ondřejem Vetchým

Stáhněte si brožuru a objevte svět elektromobility.
pdf (10.4 MB)

Elektromobil...

Enyaq

SUV Enyaq nabízí chytře řešený a prostorný interiér, široké možnosti konektivity a moderní asistenční systémy.

Enyaq Coupé

Elektromobilita v nejelegantnější podobě. Škoda Enyaq Coupé spojuje prostor a pohodlí vozů SUV a sportovní dynamiku coupé.

... nebo hybrid?

Superb iV

Nová generace plug-in hybridního pohonu v modelu Superb s dojezdem více než 100 km čistě na elektřinu a výkonem 150 kW.

Kodiaq iV

Největší SUV značky Škoda je v nové generaci vůbec poprvé dostupné také s plug-in hybridním pohonem.

Typy pohonů

Dostupná cena a svižná dynamika

Zjistěte více o elektrifikovaných modelech Škoda

Výhody elektromobility

Elektromobilita pod lupou

Nejčastěji kladené otázky


Eletromobily musí projít stejnými testy jako klasická vozidla. V případě nehody, ztrácí vysokonapěťové části vozidla napětí a v konečném důsledku je tak elektromobil bezpečnější než klasické vozidlo s nádrží na hořlavé pohonné hmoty.

Nejdražší součástí elektromobilu jsou jeho baterie. S jejich rostoucí výrobou se však ceny postupně snižují. Navíc při provozu elektromobilu dosahujete úspor – elektřina potřebná k provozu je zpravidla levnější než odpovídající množství benzinu či nafty a vozy jsou méně náročné na servis. S elektromobilem také můžete využívat některých zvýhodnění, jako je možnost jízdy na dálnici bez dálniční známky či zvýhodněné parkování v rezidentských lokalitách měst.

Stejně jako všechna naše vozidla, i elektromobily značky Škoda jsou vysoce spolehlivé. Vynakládáme velké úsilí na to, abychom vyvíjeli a vyráběli co nejkvalitnější vozy, a to za použití co nejspolehlivějších součástek. Motor elektromobilu má mnohem méně komponent než motor spalovacího vozu, čili také méně součástek, které se mohou porouchat nebo opotřebit. Je celkem nenáročný na údržbu. Právě i díky tomu se dá označit za velmi spolehlivý.

S častým nabíjením baterie počítáme již při návrhu vozu, je na to uzpůsobena. Po nabití baterie ani nemusíte myslet na to, abyste vůz odpojili od sítě. Proces nabíjení automaticky skončí.

S vybitím baterie je to stejné jako se spotřebováním veškerého benzínu v nádrži. Vozidlo vás předem včas varuje a při kriticky nízkém stavu baterie omezuje některé komfortní prvky, aby neplýtvalo energií. Pokud i přesto dojde ke kompletnímu vybití baterie, vůz zastaví podobně, jako při prázdné nádrži. Při zařazeném neutrálu a zapnutém zapalování můžete elektromobil na krátkou vzdálenost odtlačit, ale pokud je potřeba urazit delší vzdálenost je již nutné povolat odtahovou službu s možností naložení na valník – tažení na laně či s jednou nápravou na vozovce není možné. Na tyto výjimečné případy jsme připraveni s naší zárukou mobility.

V případě vybití vysokonapěťového akumulátoru pro elektrický pohon lze využít asistenční služby na tel. čísle 800 600 000. Pracovníci centrály Škoda Assistance zprostředkují pomoc v podobě odtahu k nejbližší nabíjecí stanici nebo do nejbližšího servisu Škoda.

Využijte eMobilitu naplno pomocí aplikace MyŠkoda

Využívejte všechny důležité funkce vašeho vozu kdykoliv a odkudkoliv prostřednictvím chytrého telefonu nebo hodinek.

Možnosti nabíjení

Veřejné nabíjení

Veřejné dobíjecí stanice najdete u nákupních center, dálnic a na dalších frekventovaných místech. Jejich počet neustále roste a s trochou plánování se nemusíte obávat ani delšího cestování. Rychlonabíjecí stanice naplní většinu kapacity baterie v řádu desítek minut.

Nabíjení doma

Hledáte možnost, jak zrychlit nabíjení vozu doma? Pořiďte si Škoda iV Charger, který zvýší nabíjecí výkon a tím zkrátí čas potřebný k nabití. Nabízíme několik variant s možnostmi konektivity a rádi vám pomůžeme s výběrem té nejvhodnější pro vás.

Nabíjecí infrastruktura

Mapa dobíjecích stanic

Servis a příslušenství

Servis a údržba

Elektromobily jsou ze své podstaty konstrukčně jednodušší vozy. Motor se skládá z méně částí a obejde se zcela bez spalování. Je celkově nenáročný na servis a údržbu. Na specifika servisu elektromobilů a hybridních vozů pravidelně školíme naše autorizované partnery. Můžete se na ně s důvěrou obrátit v případě jakýchkoliv dotazů.

Příslušenství

Kromě Škoda iV Chargeru najdete v nabídce příslušenství dedikovaného našim elektrickým vozům také různé typy nabíjecích kabelů.

 

Příslušenství k nabíjení

Škoda Connect

Představujeme online služby Škoda Connect, které vám umožní naplno prožít každý den! Zakoupením všech, nebo pouze některých, balíčků služeb dáte vašemu vozu spoustu nových funkcí, včetně zábavy na cestách, péče vašeho vozu a vaší bezpečnosti. Prohlédněte si podrobně všechny funkce.

 

Škoda Connect