Aktualizace jsou klíčové pro zajištění optimálního výkonu, bezpečnosti a pohodlí vaší jízdy. Zde najdete přehled všech dostupných aktualizací, nejnovějších funkcí a vylepšení a také informace, jak software vašeho vozu aktualizovat. Aktualizace jsou navrženy tak, aby vaše zážitky z jízdy byly stále lepší a  vozidlo bylo vždy vybaveno nejmodernějšími technologiemi.

Aktualizace u vašeho servisního partnera

V případě že vlastníte vůz Enyaq bez poslední verze softwaru, ozve se vám váš autorizovaný partner Škoda, aby si s vámi domluvil návštěvu servisu. Instalace nové verze softwaru trvá přibližně pět hodin. Po instalaci všech aktuálních vylepšení bude váš Enyaq nakonfigurován tak, že většina všech budoucích aktualizací bude již nainstalována na dálku bez nutnosti další návštěvy servisu.

Škoda Enyaq

Aktualizace Softwaru ME 3.7

Aktualizujte u svého servisního partnera Škoda
Škoda Enyaq

Aktualizace Softwaru ME 3.2

Aktualizujte u svého servisního partnera Škoda
Škoda Enyaq

Aktualizace Softwaru ME 3.0

Aktualizujte u svého servisního partnera Škoda

Aktualizace vzduchem

Stejně jako u vašeho počítače nebo chytrého telefonu má i váš vůz zabudovaný software, který je do něj plně integrován. Aktualizace vzduchem zajistí, že je software ve vašem vozidle díky online připojení stále aktuální. Balíčky aktualizací zlepšují provozní vlastnosti a chování vašeho vozu, mohou také obsahovat nové funkce nebo vlastnosti.

Jak fungují aktualizace vzduchem?

U elektromobilů se aktualizace stahují automaticky v pozadí během provozu. Pro vaše pohodlí a snadnou instalaci doporučujeme zahájit proces instalace poté, co jste dorazili domů nebo svůj vůz zaparkovali.

Funkční omezení během instalace

Často kladené otázky


  1. Vozidlo je online – pokud je váš vůz v provozu, ujistěte se, že SOS modul na střešní konzoli svítí zeleně. Pokud ano, znamená to, že je váš vůz „online“ a může komunikovat se servery Škoda.

  2. Síťové pokrytí – váš vůz dostává aktualizace vzduchem díky připojení k mobilní síti, síťové pokrytí je pro úspěšnou aktualizaci nezbytné. Pokud dojde k omezení síťového pokrytí po začátku procesu, aktualizace bude automaticky pokračovat poté, co bude síťové připojení opět k dispozici. Sílu signálu svého vozidla můžete ověřit na hlavním displeji infotainmentu.

Ne, i poté, co bude stahování dokončeno, budete stále potřebovat dostatečně silný signál pro samotnou instalaci. Pokud například svůj vůz většinou parkujete v podzemní garáži, instalace nemusí fungovat. Je vyžadováno datové připojení.

Trakční baterie musí být před spuštěním instalace nabita nejméně na 50 procent.

Ne, vozidlo nemůže být nabíjeno během instalace. Ukončete prosím nabíjení (pokud nabíjíte) a poté začnete s instalací aktualizace. Pro úspěšné dokončení aktualizace se prosím ujistěte, že je vůz nabitý nejméně na 50 procent.

Ne, ale aktualizaci můžete odložit. Stačí stisknout „Zrušit“ na obrazovce infotainmentu poté, co jste byli dotázáni na instalaci aktualizace softwaru. Pokud si to rozmyslíte, aktualizaci můžete kdykoliv spustit skrze volbu v Goodbye zobrazení.

Vypněte vozidlo a upozornění uvidíte v Goodbye zobrazení.

Pokud je aktualizace vzduchem stále k dispozici, ve vozidle dostanete upozornění na opětovné spuštění instalace. Jinak prosím kontaktujte infolinku přes tlačítko „i“ na střešním modulu, nebo se na další postup zeptejte svého dealera Škoda.

Aktualizace jsou do vozidel v provozu dodávány postupně. Až bude aktualizace dostupná pro váš vůz, budete na ni upozorněni.

U vozidla Enyaq iV budou nové funkce vysvětleny v poznámkách k aktuální verzi. Ty najdete v sekci Další informace na obrazovce infotainmentu před a po dokončení aktualizace.

Aktualizace vzduchem občas vylepšují pouze funkce nebo systémy v pozadí.

Další


Ne, všechny aktualizace vzduchem jsou našim zákazníkům dodávány zdarma.

Ne, záruka na vůz zůstává zachována.

Pro dokončení aktualizace vzduchem musí Škoda získat unikátní identifikační číslo vozidla (VIN), stav jeho konektivity a softwaru, a ve vozidle aktivovaný souhlas se stažením a instalací softwaru. V rámci tohoto procesu Škoda nezískává ani neuchovává žádné jiné osobní údaje.

Škoda tyto informace využívá:

(a) k zajištění stažení správného softwaru a jeho úspěšné instalaci;
(b) k evidenci nainstalovaného softwaru spojeného s daným vozidlem; a
(c) k doložení souhlasu primárního uživatele s provedením aktualizace vzduchem.

Škoda tyto informace používá v souladu s prohlášením o ochraně osobních údajů na adrese: 

https://www.skoda-auto.cz/sluzby/zasady-ochrany-udaju