Mobilita pro každého – to je heslo, které ctíme. Proto patří podpora bezbariérové mobility dlouhodobě mezi naše klíčové CSR aktivity. Osobám s hendikepem pomáháme vést aktivní život bez omezení. Možnost cestovat a být neustále mobilní otevírá hendikepovaným lidem spoustu možností a nových výzev. Za volantem jsme všichni volní a pohyb nezná hranic. Žijeme život naplno a bez bariér.

Škoda Handy

Cílem programu Škoda Handy je pomáhat osobám se sníženou pohyblivostí získat znovu mobilitu. Naši specialisté Škoda Handy v rámci prodejní sítě Škoda Auto Česká republika jsou připraveni pomoci s nákupem nového vozu za zvýhodněnou cenu, vysvětlí možnosti financování vysněného auta, představí zvýhodněné Škoda Pojištění a zajistí optimalizaci a provedení nezbytných úprav, díky kterým svůj vůz plně ovládnete.

Škoda Neřídit

Získejte více samostatnosti a volnost pohybu. Škoda Auto a Konto Bariéry vyhlašují grantový program, který hendikepovaným otevírá cestu k řidičskému průkazu. Příspěvek až 15 000 Kč obdrží žadatelé, kteří splní grantové podmínky a budou vybráni komisí složenou ze zástupců Škoda Auto a Konta Bariéry.

Spolupráce s Českou asociací paraplegiků CZEPA

Nezisková organizace usnadňuje život všem vozíčkářům s poraněním míchy a pomáhá jim žít aktivním životem, hájí zájmy hendikepovaných a usiluje o vytvoření podmínek pro jejich plnohodnotný život a integraci do společnosti. Škoda Auto podporuje organizaci CZEPA od roku 2014 finanční podporou a dlouhodobým zapůjčením 2 vozidel Octavia Combi, které slouží k překlenutí doby, kdy klienti CZEPA nemají k dispozici vlastní vůz.

Vozejkov

Škoda Auto v roce 2019 nově podporuje komunitní a informační portál Vozejkov.cz, který poskytuje mnoho nápomocných informací. Informujte se o aktualitách a akcích vhodných pro vozíčkáře a inzerujte. Přečtěte si příběhy o životě s hendikepem a koukněte na zajímavá videa.

Vozejkmap

S podporou Škoda Auto realizuje CZEPA projekt VozejkMap, jednotnou a uživatelsky přátelskou databázi bezbariérových míst v České republice i v zahraničí s mapou a navigací. Internetový portál a aplikace Vozejkmap.cz jsou pro vozíčkáře výbornou pomůckou pro plánování cest za prací či výlety.

Peermentoring

V neposlední řadě Škoda Auto podporuje Peer mentoring, kdy zkušení vozíčkáři radí, jak fungovat s hendikepem krátce po úrazu. Peer mentor je muž nebo žena s poraněním míchy. Žije na vozíku delší čas a žije naplno. Chápe, jak těžkou životní situaci poranění míchy přináší. Rozumí vašim nadějím i obavám.

Spolupráce s rehabilitačními ústavy

Škoda Auto od roku 2018 spolupracuje s třemi klíčovými rehabilitačními ústavy - Kladruby, Hamzova odborná léčebna pro děti a dospělé, Hrabyně - které pomáhají osobám krátce po zranění s rekonvalescencí a maximální možnou rehabilitací. Společnost finančně podporuje nákup rehabilitačních pomůcek a vybavení, které klientům ještě více zpřístupňuje péči a přispívá k co nejúspěšnějšímu rehabilitačnímu procesu.

Cesta za snem se Škoda Auto

Nezisková organizace Cesta za snem sdružuje lidi s hendikepem a zapojuje i širokou veřejnost. Prostřednictvím edukačních workshopů a sportovních akcí umožňuje změnit pohled na svět hendikepovaných a zlepšit kvalitu jejich života. Škoda Auto je generálním partnerem organizace. Kromě finanční podpory jsme poskytli také tři vozy Škoda. Jsme partnerem vleku převážející sportovní trenažéry, podporujeme projekty Jedeme v tom spolu nebo Za hranice snů a pomáháme žít život naplno a bez bariér.

Region bez bariér

Přes rozvoj elektronické komunikace zůstává fyzická mobilita i nadále hlavním způsobem socializace hendikepovaných lidí. Škoda Auto si uvědomuje existenci velkého množství bariér, které hendikepovaným brání v plném zapojení do života, a to jak v přístupu k zaměstnání nebo ke vzdělávání, tak i k volnočasovým aktivitám jako jsou sport, cestování nebo kultura. Grantový program má za cíl redukovat počet těchto bariér a tím zkvalitnit život hendikepovaných občanů.

Novinky

Škoda navázala spolupráci s Českým červeným křížem

Škoda Auto uzavřela memorandum o vzájemné spolupráci se společností Český červený kříž. Partnerství potrvá 5 let a zapojí se do něj autorizovaní partneři značky Škoda.

Škoda je partnerem organizace Cesta za snem

Značka Škoda rozšiřuje záběr svých společensky odpovědných aktivit o spolupráci s neziskovou organizací Cesta za snem.

Škoda podporuje Centrum Paraple

Miroslav Bláha předal v roli generálního partnera 3 vozy Škoda do užívání organizace zakladateli Centra Paraple - Zdeňku Svěrákovi a řediteli Centra Paraple Davidu Lukešovi

Více informací o společenské odpovědnosti #SKODAAUTOpomaha