Mobilita pro každého – to je heslo, které ctíme. Proto patří podpora bezbariérové mobility dlouhodobě mezi naše klíčové CSR aktivity. Osobám s hendikepem pomáháme vést aktivní život bez omezení. Možnost cestovat a být neustále mobilní otevírá hendikepovaným lidem spoustu možností a nových výzev. Za volantem jsme všichni volní a pohyb nezná hranic. Žijeme život naplno a bez bariér.

ŠKODA Handy

Cílem programu ŠKODA Handy je pomáhat osobám se sníženou pohyblivostí získat znovu mobilitu. Naši specialisté ŠKODA Handy v rámci prodejní sítě ŠKODA AUTO Česká republika jsou připraveni pomoci s nákupem nového vozu za zvýhodněnou cenu, vysvětlí možnosti financování vysněného auta, představí zvýhodněné ŠKODA Pojištění a zajistí optimalizaci a provedení nezbytných úprav, díky kterým svůj vůz plně ovládnete.

ŠKODA Neřídit

Získejte více samostatnosti a volnost pohybu. ŠKODA AUTO a Konto Bariéry vyhlašují grantový program, který hendikepovaným otevírá cestu k řidičskému průkazu. Příspěvek až 15 000 Kč obdrží žadatelé, kteří splní grantové podmínky a budou vybráni komisí složenou ze zástupců ŠKODA AUTO a Konta Bariéry.

Spolupráce s Českou asociací paraplegiků CZEPA

Nezisková organizace usnadňuje život všem vozíčkářům s poraněním míchy a pomáhá jim žít aktivním životem, hájí zájmy hendikepovaných a usiluje o vytvoření podmínek pro jejich plnohodnotný život a integraci do společnosti. ŠKODA AUTO podporuje organizaci CZEPA od roku 2014 finanční podporou a dlouhodobým zapůjčením 2 vozidel OCTAVIA COMBI, které slouží k překlenutí doby, kdy klienti CZEPA nemají k dispozici vlastní vůz.

Vozejkov

ŠKODA AUTO v roce 2019 nově podporuje komunitní a informační portál Vozejkov.cz, který poskytuje mnoho nápomocných informací. Informujte se o aktualitách a akcích vhodných pro vozíčkáře a inzerujte. Přečtěte si příběhy o životě s hendikepem a koukněte na zajímavá videa.

Vozejkmap

S podporou ŠKODA AUTO realizuje CZEPA projekt VozejkMap, jednotnou a uživatelsky přátelskou databázi bezbariérových míst v České republice i v zahraničí s mapou a navigací. Internetový portál a aplikace Vozejkmap.cz jsou pro vozíčkáře výbornou pomůckou pro plánování cest za prací či výlety.

Peermentoring

V neposlední řadě ŠKODA AUTO podporuje Peer mentoring, kdy zkušení vozíčkáři radí, jak fungovat s hendikepem krátce po úrazu. Peer mentor je muž nebo žena s poraněním míchy. Žije na vozíku delší čas a žije naplno. Chápe, jak těžkou životní situaci poranění míchy přináší. Rozumí vašim nadějím i obavám.

Spolupráce s rehabilitačními ústavy

ŠKODA AUTO od roku 2018 spolupracuje s třemi klíčovými rehabilitačními ústavy - Kladruby, Hamzova odborná léčebna pro děti a dospělé, Hrabyně - které pomáhají osobám krátce po zranění s rekonvalescencí a maximální možnou rehabilitací. Společnost finančně podporuje nákup rehabilitačních pomůcek a vybavení, které klientům ještě více zpřístupňuje péči a přispívá k co nejúspěšnějšímu rehabilitačnímu procesu.

Cesta za snem se ŠKODA AUTO

Nezisková organizace Cesta za snem sdružuje lidi s hendikepem a zapojuje i širokou veřejnost. Prostřednictvím edukačních workshopů a sportovních akcí umožňuje změnit pohled na svět hendikepovaných a zlepšit kvalitu jejich života. ŠKODA AUTO je generálním partnerem organizace. Kromě finanční podpory jsme poskytli také tři vozy ŠKODA. Jsme partnerem vleku převážející sportovní trenažéry, podporujeme projekty Jedeme v tom spolu nebo Za hranice snů a pomáháme žít život naplno a bez bariér.

Region bez bariér

Přes rozvoj elektronické komunikace zůstává fyzická mobilita i nadále hlavním způsobem socializace hendikepovaných lidí. ŠKODA AUTO si uvědomuje existenci velkého množství bariér, které hendikepovaným brání v plném zapojení do života, a to jak v přístupu k zaměstnání nebo ke vzdělávání, tak i k volnočasovým aktivitám jako jsou sport, cestování nebo kultura. Grantový program má za cíl redukovat počet těchto bariér a tím zkvalitnit život hendikepovaných občanů.

Novinky

ŠKODA navázala spolupráci s Českým červeným křížem

ŠKODA AUTO uzavřela memorandum o vzájemné spolupráci se společností Český červený kříž. Partnerství potrvá 5 let a zapojí se do něj autorizovaní partneři značky ŠKODA

ŠKODA je partnerem organizace Cesta za snem

Značka ŠKODA rozšiřuje záběr svých společensky odpovědných aktivit o spolupráci s neziskovou organizací Cesta za snem.

ŠKODA podporuje Centrum Paraple

Miroslav Bláha předal v roli generálního partnera 3 vozy ŠKODA do užívání organizace zakladateli Centra Paraple - Zdeňku Svěrákovi a řediteli Centra Paraple Davidu Lukešovi

Více informací o společenské odpovědnosti #SKODAAUTOpomaha