Mobilita pro každého – to je heslo, které ctíme, a proto mezi naše klíčové CSR aktivity dlouhodobě patří podpora bezbariérové mobility. Osobám s hendikepem mobilita pomáhá vést aktivní život bez omezení. Možnost cestovat a být neustále mobilní hendikepovaným otevírá spoustu možností a nových výzev. Za volantem jsme všichni volní a pohyb nezná hranic. Žijeme život naplno a bez bariér.

ŠKODA Handy

Cílem programu ŠKODA Handy je pomáhat osobám se sníženou pohyblivostí opět získat mobilitu. Naši specialisté ŠKODA Handy poskytují poradenství v rámci prodejní sítě ŠKODA AUTO Česká republika a jsou připraveni Vám pomoci s nákupem nového vozu za zvýhodněnou cenu. Přiblíží Vám možnosti financování Vašeho vysněného auta, představí Vám zvýhodněné ŠKODA Pojištění a zajistí Vám optimalizaci a provedení nezbytných úprav, díky kterým svůj vůz plně ovládnete.

Vstupte do světa ŠKODA Handy a objevte nové rozměry neomezené mobility a svět plný nabitých výhod šitý na míru Vašim potřebám.

ŠKODA Neřídit

Získejte více samostatnosti a volnost pohybu. ŠKODA AUTO a Konto Bariéry vyhlašují grantový program, který hendikepovaným otevírá cestu k řidičskému průkazu. Příspěvek až 15 000 Kč obdrží ti žadatelé, kteří splní grantové podmínky a budou vybráni komisí složenou ze zástupců ŠKODA AUTO a Konta Bariéry.

Spolupráce s Českou asociací paraplegiků – CZEPA

Nezisková organizace usnadňuje život všem vozíčkářům s poraněním míchy a pomáhá jim žít aktivním životem, hájí zájmy hendikepovaných a usiluje o vytvoření podmínek pro jejich plnohodnotný život a integraci do společnosti. ŠKODA AUTO podporuje organizaci CZEPA od roku 2014 finanční podporou a dlouhodobým zapůjčením 2 vozidel OCTAVIA COMBI, které slouží k překlenutí doby, kdy klienti CZEPA nemají k dispozici vlastní vůz.

Vozejkov

ŠKODA AUTO v roce 2019 nově podporuje komunitní a informační portál Vozejkov.cz, který poskytuje mnoho nápomocných informací. Informujte se o aktualitách a akcích vhodných pro vozíčkáře a inzerujte. Přečtěte si příběhy o životě s hendikepem a koukněte na zajímavá videa.

Vozejkmap

S podporou ŠKODA AUTO realizuje CZEPA projekt VozejkMap, jednotnou a uživatelsky přátelskou databázi bezbariérových míst v České republice i v zahraničí s mapou a navigací. Internetový portál a aplikace Vozejkmap.cz jsou pro vozíčkáře výbornou pomůckou pro plánování cest za prací či výlety.

Peermentoring

V neposlední řadě ŠKODA AUTO podporuje Peer mentoring, kdy zkušení vozíčkáři radí, jak fungovat s hendikepem krátce po úrazu. Peer mentor je muž nebo žena s poraněním míchy. Žije na vozíku delší čas a žije naplno. Chápe, jak těžkou životní situaci poranění míchy přináší. Rozumí vašim nadějím i obavám.

Spolupráce s rehabilitačními ústavy

ŠKODA AUTO od roku 2018 spolupracuje s třemi klíčovými rehabilitačními ústavy - Kladruby, Hamzova odborná léčebna pro děti a dospělé, Hrabyně - které pomáhají osobám krátce po zranění s rekonvalescencí a maximální možnou rehabilitací. Společnost finančně podporuje nákup rehabilitačních pomůcek a vybavení, které klientům ještě více zpřístupňuje péči a přispívá k co nejúspěšnějšímu rehabilitačnímu procesu.

Cesta za snem se ŠKODA AUTO

Nezisková organizace Cesta za snem sdružuje nejen lidi s hendikepem, ale zapojuje i širokou veřejnost prostřednictvím edukačních workshopů a sportovních akcí. Cílem organizace je vytvářet projekty, které mají sílu prostřednictvím zážitků změnit pohled na svět, možnosti i limity hendikepovaných a následně i zlepšit kvalitu jejich života.

ŠKODA AUTO toto poslání podporuje a v roce 2019 se stala generálním partnerem organizace. Kromě finanční podpory poskytuje společnost také tři vozy: ŠKODA SUPERB, KODIAQ a OCTAVIA COMBI. V rámci spolupráce jsme partnerem vleku převážející sportovní trenažéry, které návštěvníkům akcí dávají na srozuměnou, že Sport nezná bariéry. V neposlední řadě podporujeme projekt Jedeme v tom spolu, který prostřednictvím videí, kde hendikepovaní vypráví své životní příběhy, mění mindset osob nejen s postižením. V rámci pořadu Za hranice snů plníme prostřednictvím zážitků podstatu toho, co znamená žít život Naplno a bez bariér.

Region bez bariér

I přes rozvoj elektronické komunikace zůstává fyzická mobilita i nadále hlavním způsobem socializace hendikepovaných lidí. ŠKODA AUTO si uvědomuje existenci velkého množství bariér, které hendikepovaným brání k co největšímu zapojení do života, a to jak v přístupu k zaměstnání nebo ke vzdělávání, tak i k volnočasovým aktivitám jako jsou sport, cestování nebo kultura.
Grantový program má za cíl redukovat počet těchto barier a tím zkvalitnit život hendikepovaných občanů.

NOVINKY

ŠKODA navázala spolupráci s Českým červeným křížem

ŠKODA AUTO uzavřela memorandum o vzájemné spolupráci se společností Český červený kříž. Partnerství potrvá 5 let a zapojí se do něj autorizovaní partneři značky ŠKODA

ŠKODA je partnerem organizace Cesta za snem

Značka ŠKODA rozšiřuje záběr svých společensky odpovědných aktivit o spolupráci s neziskovou organizací Cesta za snem.

ŠKODA podporuje Centrum Paraple

Miroslav Bláha předal v roli generálního partnera 3 vozy ŠKODA do užívání organizace zakladateli Centra Paraple - Zdeňku Svěrákovi a řediteli Centra Paraple Davidu Lukešovi

Více informací o společenské odpovědnosti ŠKODA AUTO pomáhá.