Cesta za snem je jednou z nejvýznamnějších neziskových organizací působící v ČR. Jejím posláním je sdružovat nejen lidi s hendikepem, ale také širokou veřejnost prostřednictvím sportovních a zážitkových akcí. ŠKODA AUTO se stala hrdým partnerem této organizace pro rok 2019.

PLÁNOVANÉ AKCE 2019

3.3. ČEZ Handy kvadriatlon – Bedřichov Jizerské hory
6.4. ŠKODA HANDY Tour – Autodrom Most
7.-8.6. 7 statečných – Praha Václavské náměstí
8.6. Prague Adaptive Games – Praha Václavské náměstí
22.6. Pražské léto s Českou pojišťovnou – Praha Žluté lázně
22.6. ČEZ Handy kvadriatlon – Praha Žluté lázně
30.7.-3.8. METROSTAV handy cyklo maraton – celá ČR
27.-29.9. SUBTERRA Open Weekend – Doksy Poslův Mlýn
19.10. ŠKODA Handy Tour – Polygon Ostrava

JEDEME V TOM SPOLU

Sledujte spolu s námi silné životní příběhy lidí s hendikepem. Hosté pořadu vypráví, jak i přes nepřízeň osudu stále dokazují úžasné věci.

ZA HRANICE SNŮ

Petr, basketbalista, milovník rychlých aut, motorek a vlastně všeho, co má motor, vyslovil přání svézt se v závodním speciálu ŠKODA FABIA R5. Od dětství závodil a měl slibně rozjetou kariéru motokrosového jezdce. Před dvěma lety však zažil tragickou nehodu na motorce a od té doby hraje basket už pouze na invalidním vozíku. To ho však nezastavilo a ještě v nemocnici inspirovalo k tomu, že se závodů nevzdá a vymyslí pro sebe tu nejlepší alternativu. Přes několik pokusů se dostal až ke speciální bugině, kterou si nechal upravit na ruční řízení.
Splnění takového snu jsme Petrovi s radostí zajistili. Jako překvapení se tak vydal spolu s námi a týmem Cesta za snem na Moravu na testovací trať ŠKODA Motorsport. Jaké bylo setkání s Janem Kopeckým a Pavlem Dreslerem, jaká byla jízda, a dojmy se můžete podívat sami

Míša Tereska, dvanáctiletý chlapec z Chrudimi, trpí dětskou mozkovou obrnou, která jej upoutala na invalidní vozík. Od pěti let hraje sledge hokej za pardubické Mustangy. Sport, ale hlavně lední hokej je Míšův život. Společně s Cestou za snem a Českým hokejovým svazem jsme se rozhodli věnovat Míšovi životní zážitek, zatrénovat si s Českou reprezentací. Setkání, které bylo pro Míšu překvapením, se 1. května uskutečnilo v brněnské DRFG Aréně před začátkem mezinárodního přípravného šampionátu před mistrovstvím světa Carlson Hockey Games. Míša se mohl navíc radovat z mnoha dárků a hlavně ze vstupenek na nadcházející MS v hokeji v Bratislavě.