Připravte se na novou generaci vrcholného SUV značky Škoda! V rámci akce "Let's Explore" odhalujeme první detaily nového modelu Kodiaq. Jedna z největších událostí tohoto roku vyvrcholí na podzim, kdy bude nový model představen v rámci světové premiéry. Druhá generace modelu posune bezpečnost, techniku a všestrannost na zcela novou úroveň. Vůz bude vedle spalovacích motorů nabízet také plug-in hybridní a mild-hybridní ústrojí. Nový Kodiaq se bude vyrábět v českém závodě Škoda v Kvasinách, odkud pochází i jeho předchůdce.

ExteriérInteriér

Škoda Smart Dials

Chytré řešení nejen pro klimatizaci

Otočná tlačítka s digitálním displejem umožňují rychlý přístup k mnoha funkcím vozidla. Dva vnější ovladače pro řidiče a spolujezdce ovládají teplotu v interiéru, vyhřívání sedadel a ventilaci sedadel a zobrazují aktuálně aktivní funkci. Prostřední ovladač má až čtyři různé funkce, například ovládání hlasitosti infotainmentu, rychlosti ventilátoru, směr proudění vzduchu, inteligentní klimatizaci nebo jízdní režimy a zvětšení mapy.

Nové výkonnější motory

Nabídka motorů zahrnuje dva zážehové a dva vznětové motory o výkonu od 110 kW (150 k) do 150 kW (204 k) a také plug-in hybridní verzi, která je pro Kodiaq premiérou. Ta nabízí elektrický dojezd přes 100 km. Nové modely Kodiaq jsou standardně vybaveny automatickou převodovkou DSG. Model 1.5 TSI s mild-hybridní technologií je navíc vybaven nejnovější generací technologie aktivních válců (ACT+).

Vyspělé asistenty pro bezpečnou jízdu

Nový Kodiaq se může pochlubit například druhou generací full LED Matrix světlometů a ještě vyspělejšími asistenčními systémy, jako jsou Nouzový asistent a Asistent při jízdě v koloně. Asistent pro dálkové parkování Remote Park Assist umožňuje manévrovat s SUV do těsných parkovacích míst zvenčí pomocí aplikace v chytrém telefonu.

Testování za polárním kruhem

Nová generace vozu Kodiaq úspěšně dokončila testy v extrémně nízkých teplotách

Nová generace modelu Škoda Kodiaq úspěšně prošla intenzivním testováním v mrazech za polárním kruhem. Funkce, kvalita a odolnost vozu byly sledovány při teplotách až minus 30 stupňů Celsia.

Hlavní důraz byl při těchto testech kladen na jízdní stabilitu, komfort cestujících v extrémně chladných podmínkách a celkovou spolehlivost při dlouhé jízdě v zimě. Vůz musel obstát i v případech, kdy je třeba zvládnout zvýšenou hmotnost způsobenou vrstvou ledu a sněhu. Prověřovány byly všechny části testovaného vozidla: podvozek, karoserie, motor, topení i celý elektrický systém.

Úspěšný příběh

Model Kodiaq byl uveden na trh v roce 2016 jakožto první zástupce ofenzivy značky v segmentu SUV a dodnes zaznamenal celkový počet 740 tisíc prodaných vozů. Na přání ho lze získat se sedmi sedadly a do segmentu SUV vnesl vzrušující krystalický designový jazyk značky Škoda. V roce 2018 jeho úspěch následovala sportovní varianta Kodiaq RS a v roce 2021 byla aktualizována celá modelová řada. Více než 40 mezinárodních ocenění je viditelným důkazem vynikajících kvalit a mimořádné obliby tohoto velkého SUV z Mladé Boleslavi.

Nová Škoda Superb

Podívejte se také na první siluety nové generace vlajkové lodi Škoda Superb ve verzi liftback a kombi.