Nástup elektromobility vítáme s otevřenou náručí. Dovoluje nám zaměřit se na vozy, které jsou šetrnější k životnímu prostředí, mají důmyslnější elektronické systémy a přináší nové řidičské zážitky. To vše při zachování uživatelského komfortu i chytrých řešení Simply Clever, které jsou pro naše modely tak typické.

Ve stylu ŠKODA 𝗶V

Naše elektromobily a plug-in hybridy poznáte podle písmen iV v názvu. Víte ale, co znamenají? Vysvětlení je stejně upřímné a přímočaré jako naše vozy. Písmeno „i“ totiž znamená, že naše elektromobily navrhujeme tak, aby byly inovativní, inteligentní, inspirativní, individuální a ikonické. Písmeno „V“ značí jednoduše vehicle – vozidlo.


Rodina 𝗶V

ŠKODA ENYAQ 𝗶V

Ztělesnění elektromobility v duchu Simply Clever. Naše první elektrické SUV nabízí chytře řešený a prostorný interiér, široké možnosti konektivity a moderní asistenční systémy.

ŠKODA OCTAVIA 𝗶V

PHEV/ Zařazení plug-in hybridního pohonu do nabídky našeho nejprodávanějšího modelu bylo logickým krokem. K dispozici je v provedení liftback i kombi.

ŠKODA SUPERB 𝗶V

PHEV/ Reprezentativní model SUPERB je dostupný také s moderním plug-in hybridním pohonným ústrojím. K dispozici je v provedení liftback i kombi.

Typy elektromobilů

Život s elektromobilem

Prověřit možnost instalace ŠKODA iV Chargeru

Servis a údržba

Výhody elektromobility

VÍCE PROSTORU


Elektromobily na baterie jsou díky
své konstrukci praktičtější. Části
jejich konstrukce jsou kompaktnější
a potřebují méně součástek. Jejich
interiér je proto prostornější a také
uspořádanější než u srovnatelně
velkých vozů se spalovacím motorem.

ZÁŽITEK Z JÍZDY


Jízda v elektromobilu vás bude
bavit. Maximum točivého momentu
od nulových otáček zajistí svižnou
akceleraci. Baterie uložené pod
podlahou vozu snižují jeho těžiště
a díky tomu je průjezd zatáčkami
jistější a karoserie se méně naklání.

ÚSPORNÝ PROVOZ


Všechny vozy, které k pohonu alespoň částečně využívají elektřinu, mají nižší
až nulové lokální emise. Hybridní modely navíc vykazují nižší spotřebu pohonných hmot. Pohonné ústrojí elektromobilů na baterie je podstatně jednodušší, vozy jsou tak méně náročné na údržbu.