Čtvrtá generace modelu Superb je tady, pojďte se s ní seznámit! Vyberte si z pěti variant pohonu, nejmodernější asistenční systémy a konektivita zajistí vaše pohodlné a bezpečné cestování, stejně jako tradiční šikovné prvky Simply Clever. Nové pojetí interiéru s 13″ obrazovkou infotainmentu, multifunkčními ovladači (Smart Dials) a možností výběru designu po stránce čalounění a dekoru vám umožní cítit se v nové generaci modelu Superb jako doma.

ExteriérInteriér

Designový jazyk Modern Solid a vylepšená aerodynamika

Příď zcela nového modelu Superb definuje nová osmihranná maska chladiče, inovované logo Škoda na kapotě a lišty na předním nárazníku v novém odstínu Dark Chrome.

Matrix-LED světlomety druhé generace obsahují celkem 36 jednotlivých světelných segmentů. Každý segment je ovládán nezávisle, aby neoslňoval protijedoucí vozidla při použití dálkových světel.

360° zážitek

Čtvrtá generace modelu Superb se vyznačuje robustním designem, druhou generací Matrix-LED předních světlometů a dominantní maskou chladiče, která je spolu s logem Škoda na kapotě a lištami předního nárazníku vyvedena v novém odstínu Dark Chrome.

Díky řadě drobných úprav má zcela nový Superb vynikající aerodynamiku. Hodnota součinitele odporu vzduchu (cx) 0,23 je o 10 % nižší než u předchozího modelu.

Mírné zvětšení délky o 43 mm na 4 912 mm se pozitivně projevilo na prostornosti interiéru. Výška vozu oproti předchozí generaci narostla o 12 mm na 1 481 mm. Objem zavazadlového prostoru se zvětšil o 20 litrů na 645 litrů. S uvedením na trh nabídne Škoda Auto model v šesti nových barvách.

U nové generace modelu Superb byla výrazně vylepšena aerodynamika. Kromě strměji skloněného čelního skla dostala optimálnější křivku i linie střechy.

Superb bude k dispozici v šesti metalických a dvou nemetalických barvách. Šest z těchto barev je zcela nových. Všechny varianty modelu jsou standardně vybaveny koly z lehkých slitin, od stříbrných 17" kol až po 19" kola na přání.

Šest variant motorů a premiéra mild-hybridu

Superb bude dostupný s pěti moderními a velmi úspornými pohonnými jednotkami s výkony od 110 kW (150 k) do 195 kW (265 k). Základ nabídky tvoří benzinový motor 1,5 TSI s mild-hybridní technologií, která se u modelu Superb objevuje poprvé.

Dále nabídku pohonných jednotek doplňují dva benzinové motory 2,0 TSI a dva naftové motory 2,0 TDI, přičemž u vrcholných verzí je standardem pohon všech kol. Všechny varianty modelu Superb se dodávají s automatickou převodovkou DSG.

Čistý design, intuitivní ovládání, ekologické materiály

Interiéru vévodí volně stojící obrazovka infotainmentu o uhlopříčce 13″ s navigací a online rádiem. 10″ virtuální kokpit je součástí standardní výbavy. Novinkou pro model Superb je head-up displej.

Mezi obrazovkou infotainmentu a středovou konzolí je umístěn multifunkční panel s otočnými ovladači (Smart Dials), který chytře kombinuje manuální a digitální ovládací prvky.

Superb čtvrté generace se vyznačuje novým konceptem interiéru se středovou konzolí, která má nový, čistý vzhled a nyní poskytuje ještě více odkládacích prostor, protože volič převodovky byl přesunut na sloupek řízení.

Zcela nový Superb nabízí nová ergonomická sedadla s deseti pneumaticky ovládanými masážními vaky. Na výběr je celkem šest designů interiéru. Nové multifunkční ovladače (Smart Dials) kombinují manuální a digitální ovládací prvky a umožňují tak rychlý a snadný přístup k mnoha funkcím vozu.

Model Superb je nyní vybaven volně stojící obrazovkou infotainmentu s úhlopříčkou až 13″. Ve voze je také poprvé k dispozici head-up displej, který doplňuje 10″ virtuální kokpit. Škoda Auto klade zvláštní důraz na ekologii, proto jsou všechny textilie v novém modelu Superb vyrobeny ze 100 % z recyklovaných materiálů.

Nová Top ergonomická přední sedadla s certifikací AGR jsou vybavena vyhříváním, ventilací a pamětí včetně funkce snadného nasedání. Jejich vylepšená masážní funkce využívá deset pneumaticky ovládaných vzduchových vaků.

Interiér modelu Superb je zaměřen na ekologii a využívá vysoce kvalitních materiálů. Všechny textilie jsou vyrobeny ze 100 % z recyklovaných materiálů. Kůže v hnědém provedení interiérů Suite a L&K Suite je vyčiněna s využitím odpadní vody ze zpracování oliv.

Vynikající syntéza komfortní a sportovní jízdy

Superb je na přání k dispozici s novým adaptivním podvozkem DCC Plus, který je u modelu Superb L&K součástí standardní výbavy. Tato nová verze využívá dva nezávisle řízené ventily k oddělení odskokové a kompresní části odpružení. Dříve byly obě funkce řízeny jedním ventilem.

Nová generace umožňuje rychlejší nastavení tlumení a širší rozsah tlumicích charakteristik. Řidiči a cestující si rozdílu všimnou v podobě rychlejších reakcí, lepší jízdní dynamiky a vyššího jízdního komfortu.

Nejnovější asistenční systémy pro maximální ochranu

V oblasti bezpečnosti nabídne čtvrtá generace modelu Superb vylepšené inteligentní asistenční systémy, které jsou pro tento model novinkou, jako například asistent pro odbočování a antikolizní asistent. Další systémy, které byly k dispozici již v předchozí generaci, jako asistovaná jízda, asistent změny jízdního pruhu a Front Assist, byly výrazně vylepšeny.

V případě nehody se o bezpečnost cestujících postará Proaktivní ochrana cestujících a až deset airbagů. Díky přísným testům a nejnovějším technologiím nabídne zcela nový Superb svým cestujícím tu nejlepší možnou bezpečnost.

Škoda Superb Laurin & Klement

Vrcholný model s exkluzivními funkcemi a jedinečnými designovými prvky

Škoda Superb vstupuje do své čtvrté generace a verze L&K je opět vrcholem nabídky. Designové prvky karoserie v odstínu Dark Chrome a specifický design interiéru L&K s kombinací kůže a umělé kůže mu dodávají zvláštní nádech. Ke standardní výbavě patří Matrix-LED přední světlomety, adaptivní podvozek DCC Plus a progresivní řízení. Ergonomická sedadla nabízejí vyhřívání, ventilaci a masážní funkci pro maximální pohodlí. Vynikající zvuk zajišťuje Audiosystém Canton se 14 reproduktory.

Zajímá vás nový Superb?

Zanechte nám na sebe kontakt a my vás budeme pravidelně informovat o všech důležitých novinkách.