KONCEPT S FAKTOREM X

ŠKODA se těší z představení dalšího sourozence SUV rodiny, VISION X. Tento koncept pro vstup do segmentu crossoverů je nejkompaktnějším a nejdynamičtějším co ŠKODA zatím představila. Má stejně dynamický design, pocit robustnosti a impozantní postoj, ale VISION X má X-tra prvky, které z něj dělají adrenalinovou bombu – dokonce i když stojí.

Unikátní – to je základní slovo pro VISION X, dynamický exteriér sladěný se „Sport-Clever“ detaily, plus speciální hračky pro velké, integrované v kufru. Takže když řekneme, že má tohle auto X Factor, myslíme to vážně.

Zcela nový designový jazyk je patrný v interiéru vozu ŠKODA VISION X.

X-TRA SPECIÁLNÍ S X-TRA MÍSTEM

Po nahlédnutí dovnitř si brzy všimnete prostorného interiéru, precizních designových linií a krystalických elementů typických pro SUV vozy značky ŠKODA. Ale VISION X má také své nové prvky. Mezi nejdůležitější patří transparentní osvětlené trojúhelníkové mřížky zapracované do protáhlé přístrojové desky, motiv ŠKODA linie inspirovaný konturami mřížky, plus promítnutí energie vozu na středové konzoli mezi sedadly.

TŘI VZRUŠUJÍCÍ MOŽNOSTI POHYBU

Číslo tři je pro VISION X zásadním. ŠKODA VISION X je jako první, hybridním vozem v historii značky ŠKODA poháněným zemním plynem, benzinem a elektřinou. Spalovacím motorem je agregát 1,5 TSI G-TEC, čtyřválec, přeplňovaný turbodmychadlem, vyvinutý speciálně pro spalování stlačeného zemního plynu, resp. benzinu. Pohon všech kol se zadní nápravou poháněnou elektromotorem, díky kterému bylo možno upustit od kardanové hřídele.