Představením nové značky ŠKODA iV a prvních sériově vyráběných elektrifikovaných vozů ŠKODA SUPERB iV a ŠKODA CITIGOe iV vstupuje značka ŠKODA do éry elektromobility. Kromě prvního vozu ŠKODA s plug-in hybridním pohonem, modelu SUPERB iV, doplňuje nabídku nedávno modernizované vlajkové lodě robustní verze SUPERB SCOUT. Rozšíření modelové řady se dočkaly i modely SCALA a městské SUV KAMIQ. Nová výbavová varianta MONTE CARLO dodává těmto vozům sportovně-lifestylový tón. Nové verze SCALA G-TEC a KAMIQ G-TEC doplňují nabídku úsporných a velmi ekologických vozů značky ŠKODA s pohonem na zemní plyn. ŠKODA AUTO intenzivně podporuje oblast digitalizace v rámci své Strategie 2025. ŠKODA AUTO DigiLab uvede na trh několik digitálních služeb

První elektrifikované modely ŠKODA SUPERB iV a ŠKODA CITIGOe iV

ŠKODA SUPERB iV

ŠKODA SUPERB iV a ŠKODA CITIGOe iV jsou první elektrifikované, sériově vyráběné vozy ve 124leté historii automobilky. Na začátku roku 2020 bude v nabídce vlajková loď SUPERB s plug-in hybridním pohonem kombinující výkonný benzinový motor a elektromotor.

ŠKODA CITIGOe iV

CITIGOe iV je první sériový vůz značky ŠKODA poháněný elektromotorem o výkonu 61 kW. Dojezd činí až 260 km. Tento nejmenší model značky ŠKODA je poháněn elektřinou uloženou baterii a jeho provoz je tedy lokálně bezemisní.

Elektromobilita

ŠKODA vstoupila se značkou iV do nové éry

V polovině května představila ŠKODA AUTO ve slovenské metropoli Bratislavě novou značku pro elektrifikované vozy s názvem iV. Při této příležitosti představila také první dva elektrifikované sériové vozy v historii značky. Čistě elektrický model CITIGOe iV a SUPERB iV s plug-in hybridním pohonem nabízí „Simply Clever“ e-mobilitu a to díky krátkým dobíjecím časům, dlouhému dojezdu a dostupným cenám. ŠKODA AUTO tak oficiálně vstupuje do éry elektromobility a podniká kroky v přípravě na úspěšnou budoucnost. Od září 2019 vyrábí hlavní závod ŠKODA AUTO elektrické komponenty pro některé značky koncernu Volkswagen.

Automobilka vyrábí v Mladé Boleslavi vysokonapěťové trakční baterie. Současně ŠKODA AUTO buduje výkonnou dobíjecí infrastrukturu pro elektrické vozy. Do roku 2025 plánuje ŠKODA AUTO výstavbu přibližně 7 000 dobíjecích stanic a investice ve výši přibližně 32 milionů euro. ŠKODA AUTO také intenzivně připravuje zaměstnance na elektromobilitu. Již více než 13 000 zaměstnanců absolvovalo školení zaměřená na výrobu elektrických vozů.

MONTE CARLO & G-TEC

ŠKODA MONTE CARLO

Novou výbavovou variantou MONTE CARLO pro modely SCALA a KAMIQ rozšiřuje ŠKODA nabídku sportovně-lifestylových modelů také o kompaktní třídu a třídu městských SUV. Díky výrazným, černým prvkům karoserie mají sportovnější vzhled a nabízejí také lepší výbavu.

ŠKODA G-TEC

V roce 2019 budou uvedeny na trh také modely SCALA G-TEC a KAMIQ G-TEC, které tak doplní nabídku velmi ekologických vozů s pohonem na zemní plyn. Při této příležitosti představí ŠKODA na autosalonu IAA 2019 ve Frankfurtu studie podobné novým, sériovým vozům SCALA G-TEC a KAMIQ G-TEC.

ŠKODA DRIVE

Seznamte se také s našimi novými akčními modely ŠKODA DRIVE - FABIA, KAROQKODIAQ.

SCOUTs

ŠKODA SUPERB SCOUT

Čtyři roky po představení třetí generace vozu ŠKODA SUPERB nabízí modernizovaná modelová řada výrazné designové změny a nové technologie. Poprvé je také nabízena robustní verze SCOUT. Technickou novinkou jsou nové full LED Matrix světlomety. Model ŠKODA SUPERB SCOUT, který je nabízen výhradně v karosářské verzi kombi, v sobě spojuje prvky offroadového vozu, mezi které patří pohon všech kol, robustní prvky karoserie a paket pro špatné cesty se zvětšenou světlou výškou, s elegancí multifunkčního lifestylového vozu kombi. V neposlední řadě přidává všechny přednosti modelové řady SUPERB.

ŠKODA OCTAVIA slaví 60. výročí

První dvoudveřové automobily ŠKODA OCTAVIA začaly z výrobní linky hlavního závodu v Mladé Boleslavi sjíždět v lednu 1959, nejprve ještě po boku svých předchůdců Š 440 a Š 445. V období 1959 až 1971 tak vzniklo více než 360 000 vozů ŠKODA OCTAVIA první generace, včetně více než 54 000 exemplářů OCTAVIA COMBI K pilířům současné nabídky značky ŠKODA patří třetí generace vozu OCTAVIA, vyráběná od listopadu 2012 a v únoru 2017 výrazně modernizovaná. Rozhodlo se pro ni již přes 2,5 milionu zákazníků.

Obecné informace

ŠKODA

ŠKODA Stánek
A11, Hala 3

ŠKODA Vhled
9. Září, 2019 14:00 - 14:35

ŠKODA Tisková konference
10. Září, 2019 11:45 - 12:00

OTEVÍRACÍ DOBA

Press days: 10. - 11. Září, 2019 
8:00 - 18:00

Public days: 12. - 22. Září, 2019
Pondělí - Neděle 9:00 - 19:00 

After Work Day: Pátek, 20. Září, 2019
11:00 – 22:00

IAA

Messe Frankfurt
60327 Frankfurt am Main, Germany

https://www.iaa.de