Tisková konference ŠKODA AUTO

Úterý 6. března 2018, 08:20 hod., Hala 2, stánek č. 2168

Nový koncept ŠKODA VISION X, nový model ŠKODA FABIA
a SUV KODIAQ Laurin & Klement představila ŠKODA AUTO na letošním mezinárodním autosalonu v Ženevě.

Premiéra studie crossoveru ŠKODA VISION X

S novou hybridní studií vozu ŠKODA VISION X nabízí česká automobilka výhled do dalšího rozvoje její modelové palety.

Světová premiéra SUV modelu ŠKODA KODIAQ L&K

Světovou premiéru měla na letošním autosalonu v Ženevě i nová špičková verze SUV modelu ŠKODA KODIAQ v nejvyšší výbavě Laurin & Klement.

Premiéra inovovaného modelu ŠKODA FABIA

Nový design přídě a zádě, nové přední LED-světlomety i zadní LED-skupinové svítilny a možnost výběru ze čtyř úsporných zážehových motorů o objemu 1,0 l.

Digitální přístrojový panel

Digitální přístrojový panel, který byl poprvé představen v kompaktním SUV ŠKODA KAROQ, bude k dispozici i pro modely ŠKODA OCTAVIA, SUPERB a KODIAQ. Displeje panelu lze individuálně naprogramovat, včetně výběru různých rozvržení; volně konfigurovat lze rovněž velikost a umístění zobrazovaných informací. Kromě rychlosti, otáček, palivoměru nebo navigačního cíle mohou být na obrazovce zobrazeny také informace o sound systému, telefonu nebo asistenčních systémech.

ŠKODA OCTAVIA RS

ŠKODA OCTAVIA RS nabízí čistou zábavu. V Ženevě se poprvé objevuje s volitelným paketem Challenge Plus, který obsahuje exkluzivní designové prvky pro interiér i exteriér. Od léta 2018 bude sportovní špičková verze bestselleru vybavena motorem TSI s výkonem 180 kW (245 PS), který zajistí dynamický pohon. Elektronicky regulovaný diferenciál s omezeným skluzem VAQ dodává modelu ŠKODA OCTAVIA RS sportovní ambice.

Studie koloběžky ŠKODA

Koncept koloběžky s logem ŠKODA a ‚Simply Clever‘ skládacím mechanismem je nejnovějším příspěvkem automobilky pro trvale udržitelnou mobilitu v městském prostředí. Patentovaný skládací mechanismus umožňuje koloběžku jednoduše umístit pod podlahu zavazadlového prostoru vozů ŠKODA OCTAVIA a ŠKODA SUPERB.

TISKOVÁ KONFERENCE

Expozice ŠKODA
Hala 2, stánek č. 2168
úterý 6. března 2018
08:20 – 08:35 hod.

OTEVÍRACÍ DOBA

Dny pro novináře: 6. – 7. 3. 2018
Dny pro veřejnost: 8. – 18. 3. 2018
Pondělí – Pátek 10:00 – 20:00 hod.
Sobota – Neděle 9:00 – 19:00 hod.

MÍSTO KONÁNÍ

Palexpo - 1218 Le Grand-Saconnex
Route François-Peyrot 30, Ženeva, Švýcarsko
www.gims.swiss/en/

Ženeva 2018: prezentace ŠKODA AUTO ve fotografiích

Na letošním mezinárodním autosalonu v Ženevě (6. – 18. března 2018) představuje ŠKODA AUTO průkopnickou studii a řadu modelových novinek. Novou studii městského crossoveru ŠKODA VISION X, která je předzvěstí dalšího rozvoje modelové palety v segmentu SUV, světovou premiéru zažívají v Ženevě i výrazně přepracovaná ŠKODA FABIA a ŠKODA KODIAQ Laurin & Klement – nové vrcholné provedení úspěšného SUV.

Ohlédnutí za Ženevou 2017

Na mezinárodním autosalonu v Ženevě představila v roce 2017 ŠKODA několik svých novinek. Modernizované varianty modelu ŠKODA OCTAVIA, včetně nejvýkonnější verze RS 245 s výkonem 180kW (245 PS), OCTAVIA RS a robustní verzi OCTAVIA SCOUT. Nová verze modelu RAPID a RAPID SPACEBACK pak oslavila svou premiéru stejně jako upravený model ŠKODA CITIGO. Svou slávu zažil i nový motor 1.0 TSI představený v modelu ŠKODA FABIA.