Pandemie covid-19

ŠKODA AUTO DigiLab jako provozovatel mobilitní platformy HoppyGo a služeb Uniqway a BeRider dala možnost využívat mobilitu neziskovým organizacím a dobrovolníkům, kteří pomáhali s distribucí nutného zásobování. Díky této pomoci mohli rozvážet jídlo, léky a další nutné zásobování těm, kteří to nejvíce potřebovali, tedy především seniorům.

ŠKODA AUTO DigiLab . Tato společnost současně provozuje sdílené elektrické skútry BeRider a aplikaci pro dopravu po Praze Citymove. Automobily poskytované neziskovým organizacím jsme získávali z několika zdrojů: šlo o služební, novinářské nebo předváděcí vozy ŠKODA AUTO, vozy nabídnuté dealery, a také o auta, která do platformy HoppyGo vložili přímo soukromí majitelé.


Každé vozidlo je před předáním vyčistěno a dezinfikováno na naší hygienické stanici HoppyGo. Povrchy jsou dezinfikovány jednorázovými dezinfekčními utěrkami a poté je celé auto dezinfikované ozónovým generátorem, který hubí veškeré viry a bakterie. Stanice se nachází v Pražských Holešovicích na parkovišti dealera ŠKODA AUTO Havex. Hygienickou stanici mohou využít i jednotlivci kteří své auto přes HoppyGo půjčují někomu jinému. Stanici také využívá například služba Liftago nebo iDodo pro dezinfekci svých vozidel.


KDE JSME POMOHLI

Kde vsude vozidla jezdily můžete najít na naší interaktívní mapě ZDE: https://www.skodaautopomaha.cz/mapa-pomoci


KOMU JSME POMOHLI

loga měst...


NAŠI PARTNEŘI

loga partnerů


AUTORIZOVANÍ PARTNEŘI ŠKODA AUTO

loga


Aktuálně jsme předali přes 200 vozidel.


ŠKODA AUTO a hokejová reprezentace České republiky podpořili netradičním způsobem v nelehkých dobách zdravotníky v první linii. Flotila vozů ŠKODA, ve spolupráci se zástupci českého hokeje a influencery značky, zajistili rozvoz stovek tříchodových obědových menu od předních českých šéfkuchařů pro zdravotníky infekčních a Covid oddělení vybraných nemocnic po celé České republice. Hokejisté zároveň darovali do nemocnic reprezentační dres. Celkový počet závozu a jednotlivých nemocničních pracovišť byl odvislý od výsledků, resp. počtu vstřelených gólů, českých hokejistů na listopadovém turnaji Karjala Cup v termínu 5.- 8. listopadu 2020 ve Finsku.


16 autorizovaných partnerů

Pomoc nabídli regionální autorizovaní partneří ŠKODA AUTO z celé České republiky. Šestnáct z nich se již do iniciativy zapojilo a svá vozidla zdarma zapůjčili.

Pomohli jsme celému Česku. A jak konkrétně?

Text

Díky ŠKODA AUTO a naší carsharingové platformě HoppyGo se nám povedlo zajistit pro dobročinné organizace přes 200 vozů.

Pomohli jsme 89 organizacím. Mezi ně patří dobrovolné spolky, charitativní organizace, pečovatelské domy, sociální zařízení a zdravotní organizace po celé republice.

Pomoc nabídli regionální autorizovaní partneří ŠKODA AUTO z celé České republiky. Šestnáct z nich se již do iniciativy zapojilo a svá vozidla zdarma zapůjčili.

V Praze jsme vybudovali prevenční stanici. Pět ozonových generátorů na ní dezinfikovalo až 150 vozidel týdně. Dezinfekční stanici využili i majitelé, kteří půjčují své vozy přes HoppyGo.

Flotilu 150 sdílených elektrických skútrů BeRider jsme bezplatně poskytli zdravotníkům - lékařům, sestřičkám a záchranářům. BeRider používá již 280 zdravotníků a celkem najeli více než 19 000 km.

Výrobce 3D tiskáren PRUSA RESEARCH využil svého zázemí a technologického know-how a začal zásobovat zdravotníky speciálními ochrannými štíty, které sám vyvinul. ŠKODA Logistika nechala rozvést 20 000 štítů.

Jídla putovala seniorům, postiženým nebo rodinám v karanténě. Nákupy obsahovaly převážně potraviny, drogerii nebo léky. Díky vozům #SKODAAUTOpomaha mohly organizace rozvézt tolik zásob.

Ne všichni měli přístup k respirátorům a rouškám. Organizace roušky sbíraly od měst, firem a dobrovolníků a pak je rozvážely těm, co je nejvíc potřebovali. Našimi auty se jich rozvezlo přes 400 tisíc.

Díky vozidlům poskytnutým v rámci iniciativy #SKODAAUTOpomaha dokázaly organizace pomoci téměř 100 000 lidem. Auta využívají pro rozvoz zdravotnického materiálu, jídla a léků nebo například pro převoz sester a doktorů za pacienty.

NOVINKY

ŠKODA s hokejovou reprezentací rozdávali radost v dětských domovech

ŠKODA AUTO a česká hokejová reprezentace obdarovaly děti z dětských domovů. Na rozvozu dárků do dětských domovů se podílely osobnosti ze sportovního i uměleckého světa.

Zjistit více

ŠKODA darovala balíčky pracovníkům v první linii v Kvasinách a Vrchlabí

Na pomoc v regionech, kde automobilka působí prostřednictvím svých výrobních závodů, připravila společnost ŠKODA AUTO spolu s Nadačním fondem ŠKODA AUTO celkem 3000 balíčků

Zjistit více

ŠKODA darovala 100 vozů na pomoc ohroženým spoluobčanům

ŠKODA AUTO darovala humanitárním organizacím v České republice 100 vozů ŠKODA OCTAVIA v souhrnné hodnotě zhruba 85 milionů korun. Finančními dary podpořila také děti ze znevýhodněných rodin.

Zjistit více

Nejnovější tweety na #SKODAAUTOpomaha

Více informací o společenské odpovědnosti ŠKODA AUTO pomáhá.