Kolo pro život s podporou značky ŠKODA, letos již potřinácté

May 20, 2021

ŠKODA AUTO pokračuje ve spolupráci se seriálem outdoorových cyklistických závodů Kolo pro život jako jeho hlavní partner

Již potřinácté se stává ŠKODA AUTO hlavním partnerem akce Kolo pro život. Její přítomnost na všech 15 dílech seriálu, který má za cíl přivést k cyklistice celé rodiny, dokazuje angažovanost značky při podpoře aktivního trávení volného času. Mladoboleslavská automobilka podporuje nejen významná cyklistická klání profesionálů i amatérů, ale nabízí také široký sortiment jízdních kol a cyklistického vybavení pro všechny věkové skupiny.

V letošním roce proběhne celkem 15 závodů na různých místech České republiky, z nichž 3 nesou jméno hlavního partnera ŠKODA AUTO. Jde o závody v Hustopečích (22. května), Mladé Boleslavi (18. září) a ve Vrchlabí (2. až 3. října). Nejen na těchto podnicích bude mladoboleslavská automobilka přítomna svým doprovodným programem a prezentací sortimentu ŠKODA Originální příslušenství. „Značka ŠKODA je s cyklistikou silně spojena již řadu let a toto pouto zahrnuje nejen nejvýznamnější světové závody, ale i klání pro nejširší cyklistickou veřejnost,“ říká vedoucí marketingu ŠKODA AUTO Česká republika Martina Zimmermann. „Letos již potřinácté podporujeme v roli hlavního partnera seriál outdoorových závodů Kolo pro život. Na místě budeme přítomni také prostřednictvím našich místně příslušných autorizovaných obchodníků a rádi se setkáme s návštěvníky z řad aktivních účastníků i diváků, pokud to bude jen trochu možné,“ dodává Martina Zimmermann.

Tam, kde to aktuální epidemiologická situace dovolí, budou vystaveny nejen automobily ŠKODA, ale rovněž jízdní kola. Značková kolekce bicyklů zahrnuje stroje různého zaměření od silničních kol ROAD přes outdoorová kola MTB a MTB+ až po stále oblíbenější elektrokola EMTB, ECROSS a E-RETRO. Pro menší cyklisty má značka ŠKODA v nabídce jízdní kolo KID 20. K dispozici bude i ostatní cyklistické příslušenství jako dresy, brýle, helmy a další doplňky. Protože ŠKODA AUTO myslí i na bezpečnou přepravu, nebudou návštěvníci ochuzeni ani o představení speciálního příslušenství určeného pro přepravu jízdních kol na střeše, či na tažném zařízení, které prošlo nejen veškerými homologačními, ale také náročnými bezpečnostními a nárazovými testy.

Již tuto sobotu 22. května je na programu 2. závod seriálu – Hustopeče Agrotec Tour ŠKODA AUTO. Provázet ho budou přísná hygienická opatření, proto se uskuteční ve skromnějším formátu, než na jaký jsou běžně účastníci Kola pro život zvyklí. Všechny trasy mají 1 měřený úsek, začínají na Dukelského náměstí v Hustopečích a končí v areálu společnosti Agrotec. Tamtéž bude situováno tradiční zázemí, ovšem s aktuálně platnými omezeními. Připraveny a označeny budou dospělé trasy B (cca 59 km), C (cca 36 km) i rodinná Family jízda (cca 21 km) pro rodiny s dětmi. Nově budou připraveny samostatné dětské závody Nova Junior Trophy. Z důvodu bezpečnosti je z náměstí pouze slavností výjezd na trasu. Měřený úsek bude začínat kousek za obcí. Konec měřeného úseku pro trasu B a C bude ukončen ještě před cílem.

Společnost ŠKODA AUTO podporuje cyklistiku na všech úrovních již od samých počátků své existence. Ostatně, když v roce 1895 Václav Laurin a Václav Klement v Mladé Boleslavi zakládali značku Laurin & Klement, byla to tehdy manufaktura na výrobu jízdních kol. Kromě řady partnerství s cyklistickými závody provozuje automobilka multikanálovou platformu We-Love-Cycling.cz, která propojuje značku ŠKODA s cyklistickou tématikou. Každý, kdo chce být součástí cyklistické komunity, zde vedle článků o pozitivním účinku cyklistiky na zdraví člověka nalezne mj. informace o efektivním tréninkovém plánu a stravování. Online magazín přináší zajímavé příběhy, originální videa a jedinečné reportáže ze světa cyklistiky. Kromě toho zde lze najít inspiraci pro plánování cyklovýletů i zajímavé nápady, jak pro jízdu na kole nadchnout rodinu, přátele a známé.

Kalendář závodů Kolo pro život 2021

Pro více informací navštivte ŠKODA Storyboard:

Novinky a tiskové zprávy