První pohled na přepracovaný model ŠKODA KODIAQ

March 30, 2021

Úspěšné velké SUV značky ŠKODA bude vylepšeno designově i technicky

Vylepšení úspěšného modelu: tři designové skici přináší první pohled na přepracovaný model ŠKODA KODIAQ. SUV, které je na přání dodávané i v sedmimístném provedení, a kterým česká automobilka v roce 2016 zahájila svou úspěšnou SUV-ofenzívu, se nyní dočká designových a technických vylepšení. Světová premiéra modernizovaného vozu ŠKODA KODIAQ proběhne 13. dubna.

První designová skica ukazuje ještě výraznější příď přepracovaného modelu ŠKODA KODIAQ: vzhled vozu charakterizuje nejen nový design kapoty, ale rovněž vzpřímenější, šestihranná maska chladiče typická pro designový jazyk značky ŠKODA, na níž jsou patrné masivní zdvojené lamely. Přední světlomety jsou užší než u předchůdce a vytvářejí společně s mlhovkami umístěnými pod nimi novou „čtyřokou“ světelnou grafiku. Další výraznou novinkou je upravený přední nárazník, který je po obou stranách orámovaný prvky ve tvaru písmene L. Vyznačuje se širším centrálním přívodem vzduchu a dekory v barvě hliníku.

Druhá skica nabízí detailnější pohled na nový design předních světlometů. Jasně vyobrazuje LED moduly umístěné nad sebou, které vytváří charakteristický světelný rukopis. Třetí skica pak ukazuje ostře vykreslené zadní svítilny, které jsou stejně jako přední světla užší než u předchůdce. Vyznačují se výraznými krystalickými tvary a designem ve tvaru písmene C, což je pro vozy ŠKODA typické.

S uvedením modelu KODIAQ v roce 2016 založila značka ŠKODA svou současnou SUV rodinu, kterou charakterizuje názvosloví s písmenem „K“ na začátku a písmenem „Q“ na konci. ŠKODA KODIAQ, která se na přání dodává i v sedmimístném provedení, byla během necelých pěti let vyrobena ve více než 600 000 kusech a je dostupná v nabídce na 60 trzích celého světa. Světová premiéra přepracovaného modelu ŠKODA KODIAQ se uskuteční 13. dubna.

Pro více informací navštivte ŠKODA Storyboard:

Novinky a tiskové zprávy