TOP Zaměstnavatelé

ŠKODA AUTO opět uspěla ve studii TOP Zaměstnavatelé

ŠKODA AUTO opět uspěla ve studii TOP Zaměstnavatelé

12. 2. 2020

ŠKODA AUTO znovu zaujala ve studii TOP Zaměstnavatelé 2020 první místo v kategorii Automobilový a strojírenský průmysl.

ŠKODA AUTO již podeváté v řadě umístila ve studii TOP Zaměstnavatelé. Česká automobilka, která se řadí mezi největší zaměstnavatele v České republice, obhájila loňské prvenství v oblasti Automobilový a strojírenský průmysl a zvítězila i v nové specializované kategorii za konkrétní projekt z oblasti řízení lidských zdrojů (HR). ŠKODA AUTO tak opět potvrdila svoji pozici jednoho z nejvíce oceňovaných zaměstnavatelů v České republice. Péče o zaměstnance a podpora vzdělávání patří k základním pilířům rozvoje společnosti.

„ŠKODA AUTO nabízí studentům a absolventům vysokých škol široké uplatnění s možností dalšího vzdělávání i profesního a osobního rozvoje,“ říká Bohdan Wojnar, člen představenstva společnosti ŠKODA AUTO za oblast řízení lidských zdrojů. „Jedná se nejen o odborné stáže během studia nebo spolupráci během doktorandského studia, ale také o prohlubování odbornosti v rámci jednotlivých profesí. I proto nás velmi těší, že je naše společnost mezi vysokoškoláky dlouhodobě tak vysoko hodnocena.“

Úspěchem jsou i ocenění za projekty z oblasti řízení lidských zdrojů, které ŠKODA AUTO dostala za kariérní web a facebook. „Snažíme se být se studenty v neustálém kontaktu, ať už osobně na školách a akcích nebo v rámci online prostředí. Samozřejmostí je pro nás vytvářet zajímavý obsah na sociálních sítích a webových stránkách i na míru šité komunikační kampaně. Jsme rádi, že tyto aktivity studenti oceňují a dokážeme je zaujmout,“ doplňuje Petra Meliška, vedoucí náboru a HR marketingu.

ŠKODA AUTO cílí na studenty a absolventy dlouhodobě. Automobilka také podporuje jejich následné uplatnění v praxi. Začátkem prosince 2019 byl ukončen první ročník Ceny Laurina & Klementa. Jejím cílem je ocenit nadané studenty a absolventy a jejich závěrečné práce, které vznikají ve spolupráci s firmou. Vítěz získal 80 tisíc korun a vstupenku na nadcházející Mistrovství světa v ledním hokeji.

ŠKODA AUTO v současné době spolupracuje s téměř 20 vysokými školami v České republice a v minulém roce podpořila jejich výzkumné projekty v celkové hodnotě přesahující 100 milionů korun. Novinkou jsou vizuálně unikátní relaxační a studijní prostory, takzvaný UNI.Space, kterými ŠKODA AUTO vylepšuje školní prostředí. UNI.Space automobilka otevřela již na dvou vysokých školách, a to na Univerzitě Pardubice a Vysokém učením technickém v Brně.

Automobilka nabízí studentům odborné placené stáže, absolventům roční mezinárodní Trainee program zahrnující rotaci ve vybraných odděleních včetně zahraničního pobytu v rámci koncernu a rozvojový program pro studenty doktorandského studia.

Studie TOP Zaměstnavatelé je projektem Asociace studentů a absolventů, který probíhá mezi studenty českých vysokých škol. Je realizován ve spolupráci s výzkumnou agenturou GFK, univerzitami, studentskými organizacemi a firemními partnery. Česká automobilka se na předních příčkách v hodnocení atraktivity zaměstnavatelů umisťuje pravidelně jak v průzkumech, tak v profesních soutěžích. V minulém roce ŠKODA AUTO například pošesté obhájila první místo v hodnocení studentů technických oborů v průzkumu společnosti Universum, zaujala také frekventanty ekonomických programů a budoucí IT specialisty. Počtvrté uspěla v anketě Zaměstnavatel roku a první příčku obsadila v mezinárodní studii oblíbenosti zaměstnavatelů Randstad Award.

Aktuální novinky

Přehled novinek