ŠKODA rozšiřuje přístup ke službám ŠKODA Connect

January 28, 2020
Služby ŠKODA Connect lze nově v evropských zemích využívat v angličtině vedle Amazon Alexy také prostřednictvím Google Home.

Služba ŠKODA Connect, kterou lze nově využívat také prostřednictvím Google Home, umožňuje zjišťování dat a informací o voze ŠKODA v angličtině. Kromě toho také česká automobilka vyvíjí nové funkce pro Alexa ŠKODA Connect Skill. Od druhého čtvrtletí roku 2020 bude možné dotazovat se hlasového asistenta Alexa od Amazonu i na specifické informace týkající se elektrifikovaných vozů. Tou dobou již bude Alexa ve všech iV modelech ŠKODA vedle němčiny, angličtiny a francouzštiny rozumět také italštině a španělštině.

Inteligentní hlasoví asistenti jako Google Home nebo Amazon Alexa získávají na oblibě a usnadňují každodenní život. ŠKODA AUTO si toho je dobře vědoma, a nejen že vedle Amazon ŠKODA Connect Skill přichází s novým systémem Google Home ŠKODA Connect Action, ale pro všechny modely iV také rozšiřuje nabídku těchto asistentů o nové funkce. S oběma hlasovými asistenty lze prostřednictvím ŠKODA Connect jednoduše a z pohodlí domova zjistit aktuální data o voze nebo jeho aktuální pozici.

Zjišťování stavu vozu pomocí Google Home
S první verzí nového systému Google Home ŠKODA Connect Action lze zatím v angličtině (další jazyky budou následovat) zjistit řadu informací o voze. Hlasový asistent například ukáže, o jaký model a motorizaci se jedná, zobrazí zdravotní kartu vozu anebo poradí, kde se nachází nejbližší autoservis. Kromě toho má Google Home přístup k údajům jako momentální hladina oleje, stav paliva v nádrži, aktuální dojezd vozu či termín příští výměny oleje a servisní kontroly. Vyžádat si lze také cestovní data, jako je ujetá vzdálenost, průměrná spotřeba a rychlost, stav počítadla kilometrů a aktuální pozice. Hlasový asistent kromě toho zodpoví otázku, zda jsou všechna dveře i okna zavřená, světla vypnutá a vůz zamčený.

Nové jazyky pro ŠKODA Connect Alexa Skill a další funkce pro hlasové asistenty
Hlasový asistent Alexa ŠKODA Connect Skill, který byl zaveden v roce 2018, se ve druhém čtvrtletí roku 2020 dočká aktualizace, po níž bude rozumět ve všech iV modelech ŠKODA otázkám v pěti různých jazycích: k němčině, angličtině a francouzštině přibude nově také italština a španělština. Majitelé čistě elektrického modelu ŠKODA CITIGOe iV a plug-in hybridu ŠKODA SUPERB iV budou mít od druhého čtvrtletí roku 2020 možnost zjistit pomocí hlasových asistentů aktuální stav lithium-ionové baterie a její aktuální nabití i odpovídající dojezd na elektrický pohon. Kromě toho budou moci hlasovým povelem zapnout klimatizaci před plánovaným odjezdem nebo spustit a ukončit nabíjení připojeného vozu.

Novinky a tiskové zprávy