ŠKODA SCALA a ŠKODA KAMIQ prostřednictvím nové technologie Wireless SmartLink bezdrátově připojí smartphony

August 28, 2019
Pohodlný přístup k aplikacím na chytrých telefonech a jednoduší zrcadlení obsahu na displeji vozu.

Vozy ŠKODA SCALA a ŠKODA KAMIQ mohou být nyní, jako první modely značky, vybaveny novou technologií bezdrátového propojení chytrého telefonu s vozidlem. Díky tomu lze Apple CarPlay* nebo Android Auto* využívat ještě komfortněji. V kombinaci s volitelným Phone Boxem s indukčním dobíjením a bezdrátovým spojením s anténou vozu je dokonce možné naprosto bezdrátové užívání smartphonů.

Ve vozech značky ŠKODA bylo pro použití technologie SmartLink dosud nezbytné propojení telefonu s vozem pomocí USB-kabelu. Na obrazovce infotainmentu se zobrazují vybrané mobilní aplikace, které lze za jízdy ovládat. S volitelně dodávanou technologií Wireless SmartLink v kompaktním modelu SCALA a v novém městském SUV KAMIQ je nyní připojení a využívání chytrých telefonů v automobilu jednodušší a pohodlnější.

Při prvním použití postačí smartphone pomocí Bluetooth jednorázově spojit s infotainmentem. Poté se bude toto spojení pomocí Wireless SmartLink při aktivované funkci Bluetooth navazovat automaticky při nastoupení do vozu, aniž by řidič musel cokoli dělat. Spárování a propojení telefonu probíhá pomocí rozhraní Bluetooth, samotný tok dat pro zrcadlení následně využívá Wi-Fi připojení*. Pokud si uživatel telefon po nastoupení do vozu odloží do volitelně dodávané schránky Phone Box, spojí se vedle infotainmentu také s venkovní anténou pro zlepšení příjmu a navíc se i indukčně dobíjí.

Novinky a tiskové zprávy