vzdělávací programy pro mladé talenty

Střední odborné učiliště ŠKODA AUTO nabízí prvotřídní vzdělávací programy pro mladé talenty

Střední odborné učiliště ŠKODA AUTO nabízí prvotřídní vzdělávací programy pro mladé talenty

3. 6. 2019

Studijní obory Středního odborného učiliště strojírenského ŠKODA AUTO a ŠKODA Akademie zaujmou především vysokou kvalitou a propojením s praxí.

ŠKODA AUTO udává měřítka ve vzdělávání a zvyšování kvalifikace svých zaměstnanců. Podnikové střední odborné učiliště, které je od roku 2013 součástí ŠKODA Akademie, nabízí aktuálně 13 studijních oborů, které se vyznačují vysokou kvalitou výuky a silným propojením s praxí.

Vysoké investice do vzdělávání a zvyšování kvalifikace vlastních zaměstnanců je dlouhodobě klíčovou součástí personální strategie společnosti ŠKODA AUTO. Od roku 2014 investovala automobilka do rozšíření vzdělávacích programů a modernizace zařízení více než 260 milionů korun. Vedle vzdělávání přímo v provozech ŠKODA AUTO mají žáci učiliště možnost absolvovat zahraniční praxi také u některé z koncernových značek.

Příprava na požadavky každodenního profesního života
Žáci Středního odborného učiliště strojírenského absolvují tří- nebo čtyřleté vzdělání v technických oborech, zakončené výučním listem nebo maturitou. Počet míst a struktura výuky v nabízených oborech se stanovuje dle potřeb a požadavků odborných útvarů společnosti ŠKODA AUTO. Automobilka klade důraz na vynikající profesní přípravu s ohledem na technologie budoucnosti.

Po úspěšném ukončení vzdělání obdrží všichni absolventi Středního odborného učiliště strojírenského nabídku zaměstnání ve ŠKODA AUTO.

Vysoký standard výuky na Středním odborném učilišti strojírenském ŠKODA AUTO i ve ŠKODA Akademii prokazuje již od roku 2014 také projekt žákovského vozu ŠKODA. V letošním roce žáci pod vedením svých učitelů a za podpory zkušených vývojářů a zaměstnanců společnosti z oblasti výroby, technického vývoje a designu, navrhli a zkonstruovali už šestou studii žákovského vozu ŠKODA.

Učiliště s více než devadesátiletou tradicí
Kvalitní vzdělání a důsledná podpora talentů mají ve ŠKODA AUTO již více než devadesátiletou tradici: provoz učiliště v Mladé Boleslavi byl zahájen už v roce 1927, do prvního ročníku tehdy nastoupilo 58 žáků a žákyň studujících ve třech různých oborech. Dnes je ve ŠKODA Akademii, celkem ve 13 oborech denního a ve třech oborech nástavbového studia, zapsáno více než 900 žáků, z toho 13 procent tvoří dívky.

Aktuální novinky

Přehled novinek