Hodina Země

Společnost ŠKODA AUTO se již posedmé za sebou zúčastní Hodiny Země

Společnost ŠKODA AUTO se již posedmé za sebou zúčastní Hodiny Země

29. 3. 2019

Automobilka snížila od roku 2010 spotřebu energií a vody v přepočtu na vyrobené auto o 53 %.

V rámci „Hodiny Země“ zhasnou zítra ve 20:30 hodin místního času miliony domácností, ale i měst a společností po celém světě na jednu hodinu světla, a zúčastní se tak mezinárodní iniciativy Světového fondu na ochranu přírody (WWF). ŠKODA AUTO se v roce 2019 zapojí do této akce již posedmé – společnost zhasne světlo v 18 odděleních svých tří českých závodů, v servisním centru v Kosmonosech a v zákaznickém centru v Mladé Boleslavi. Automobilka dává tímto způsobem najevo svůj odpovědný přístup k životnímu prostředí a ochraně klimatu.

Udržitelnost, ochrana životního prostředí a odpovědný přístup k přírodním zdrojům – to jsou důležité zásady společnosti ŠKODA AUTO. Ve své ekologické strategii ‚GreenFuture’ definuje výrobce automobilů konkrétní cíle – společnost učinila rozsáhlé investice a při výrobě vozů přistupuje čím dál šetrněji ke zdrojům: Od roku 2010 snížila ŠKODA spotřebu energií a vody v přepočtu na vyrobený automobil o více než 53 %.

V rámci šetrného přístupu k přírodním zdrojům realizuje společnost ŠKODA AUTO pravidelně nové nápady. Při osvětlení mnoha úseků v závodě se tak používá v současnosti energeticky efektivnější LED technologie. V lisovně, lakovně a v budově logistiky se tímto způsobem podařilo snížit uhlíkovou stopu a zaměstnanci profitují na svých pracovištích z příjemnějších barev vyzařovaného světla. Zhruba 2 000 doposud nainstalovaných LED světel má být doplněno v tomto roce o více než 10 000 dalších.

ŠKODA AUTO si stanovila, že přejde při výrobě automobilů a komponent ve svých českých závodech do poloviny příštího desetiletí kompletně na uhlíkově neutrální energii.

Strategie ‚GreenFuture‘ zahrnuje aktivity firmy v oblasti životního prostředí, které jsou rozčleněné do tří dílčích úseků: ‚GreenProduct‘ se zaměřuje na vývoj energeticky efektivních pohonů a používání recyklovatelných materiálů ve vozidlech. S opatřeními v oblasti ‚GreenRetail‘ podporuje ŠKODA AUTO ekologicky šetrné způsoby hospodaření svých prodejců a servisů. ‚GreenFactory‘ sdružuje všechny aktivity, které umožňují výrobu šetrnou ke zdrojům. Ukazatele jako spotřeba energií a vody nebo množství odpadu vzniklého na vůz se přesně evidují a rovněž se zlepšují emise CO2 nebo těkavé organické látky (VOC). Ty vznikají například při lakování karoserií.

Kromě toho se ŠKODA AUTO angažuje společně se svými zaměstnanci v rámci mnoha projektů, které se věnují zalesňování a udržení druhové rozmanitosti v lesích. Příkladem je iniciativa „Jedno auto, jeden strom“ spuštěná roce 2007, do které se jako dobrovolníci zapojili mnozí zaměstnanci automobilky. Při této aktivitě se zasadí za každý vůz ŠKODA nově zaregistrovaný v České republice jeden strom. Akce se rovněž účastní vyučující, učni a studenti středního strojírenského učiliště ŠKODA, díky nimž okolí školy doslova rozkvetlo.

Aktuální novinky

Přehled novinek