Závod v Kvasinách dosáhl v roce 2018 nového výrobního rekordu

February 26, 2019
Ve výrobním závodě Kvasiny v Královéhradeckém kraji sjíždí z linek modely ŠKODA SUPERB, ŠKODA KODIAQ a ŠKODA KAROQ.

ŠKODA AUTO v roce 2018 dosáhla ve svém závodě v Kvasinách nového výrobního rekordu. V průběhu jednoho roku z výrobních linek poprvé sjelo více než 300 000 vozů. V moderním výrobním závodě vznikají modely ŠKODA SUPERB, ŠKODA KAROQ a ŠKODA KODIAQ. Poté, co byl závod v minulém roce rozšířen o multifunkční kompetenční centrum, běží přípravy na zahájení éry elektromobility na plné obrátky.

Michael Oeljeklaus, člen představenstva ŠKODA AUTO za oblast výroby a logistiky říká:
„V roce 2018 jsme v našem kvasinském závodě poprvé v historii překonali hranici 300 000 vyrobených vozů. Výrobní rekord dokazuje, že s vysoce kompetentním týmem a nejmodernější technikou je tento závod, coby multifunkční kompetenční centrum pro oblast výroby, ideálně připraven na budoucnost,“  „Máme velké plány do budoucna, intenzivně se připravujeme na náš letošní vstup do éry elektromobility.“

V závodě v Kvasinách vznikají modely kategorie SUV ŠKODA KAROQ a ŠKODA KODIAQ a vlajková loď značky – vůz ŠKODA SUPERB. Česká automobilka v tomto závodě zaměstnává okolo 9 000 zaměstnanců, a patří tak mezi největší zaměstnavatele v Královéhradeckém kraji. Automobilka produkci ve svém východočeském závodě průběžně optimalizuje, aby byla továrna ideálně vytížená. Například model ŠKODA KODIAQ sjíždí nejen z linky na výrobu vozů SUV, ale souběžně také z linky na výrobu modelu ŠKODA SUPERB.

V uplynulých letech prošel závod v Kvasinách největší modernizací a největším rozšířením ve své více než osmdesátileté historii. V rámci SUV-ofenzívy, kterou zahájil model ŠKODA KODIAQ, investovala automobilka celkem jedenáct miliard korun do modernizace výrobních procesů. V roce 2018 byl zahájen provoz nového multifunkčního kompetenčního centra. Všechny provozy pro testování a analýzy vozů se tu nachází pod jednou střechou, například testovací centrum a centrum kvality, logistické centrum a odstavné plochy pro předsériové vozy.

V roce 2019 začne v Kvasinách výroba modelu ŠKODA SUPERB s plug-in-hybridním pohonem. Od roku 2023 se tu vedle modelů ŠKODA KODIAQ a ŠKODA SUPERB bude vyrábět i rodina vozů Passat koncernu Volkswagen.

Novinky a tiskové zprávy