kompaktní vůz s přednostmi kategorie SUV

ŠKODA KAMIQ – nové městské SUV

ŠKODA KAMIQ – nové městské SUV

26. 2. 2019

KAMIQ představuje další krok v úspěšné SUV ofenzívě na evropském trhu. Spojuje v sobě agilitu kompaktního automobilu s klasickými přednostmi vozu kategorie SUV.

Vozem ŠKODA KAMIQ rozšiřuje ŠKODA svou nabídku vozů SUV o třetí model pro evropský trh. Podobně jako u úspěšných modelů ŠKODA KODIAQ a ŠKODA KAROQ pochází název KAMIQ z jazyka Inuitů, obývajících sever Kanady a Grónsko. Popisuje stav, kdy něco přirozeně „padne jako ulité“ za všech okolností. V rámci oblíbeného segmentu městských SUV v sobě vůz ŠKODA KAMIQ spojuje klasické přednosti vozu SUV, jakými jsou zvýšená světlá výška a pozice sedadel, s agilitou kompaktního vozu. Nový vůz ŠKODA KAMIQ, který se vyznačuje emocionálním designem a nabízí nejmodernější asistenční a infotainment systémy, velkorysý prostor a mnoho prvků Simply Clever, splňuje nároky lifestylově orientovaných zákazníků i rodin.

Předseda představenstva společnosti ŠKODA AUTO Bernhard Maier:
„Modelem KAMIQ rozšiřujeme naši úspěšnou nabídku vozů SUV na evropském trhu. ŠKODA KAMIQ – naše první městské SUV – nadchne pro značku ŠKODA nové zákazníky, a je tak důležitou součástí modelové ofenzívy značky ŠKODA. KAMIQ zajímavě kombinuje vysokou pozici sedadel, typickou pro vozy SUV, s dobrým výhledem z vozu, dynamické jízdní vlastnosti, emocionální design, vysokou úroveň bezpečnosti a nejmodernější možnosti konektivity. Díky velkorysému prostoru a mnoha Simply Clever prvkům však zůstává typickým vozem ŠKODA.“

Vzhled vozu ŠKODA KAMIQ, který pokračuje v úspěšném designovém jazyce vozů SUV KODIAQ a KAROQ, charakterizují nové dvoudílné přední světlomety se světly pro denní svícení umístěnými nahoře. Městské SUV využívá modulární platformu MQB a navzdory délce, která činí 4 241 mm, nabízí velkorysý prostor, typický pro značku ŠKODA. Díky moderním asistenčním systémům, ekologickým a úsporným motorům, nejnovějším infotainment systémům a nejmodernějším možnostem konektivity splňuje vůz ŠKODA KAMIQ skvěle požadavky současného moderního cestování. Zároveň posiluje emocionální designový jazyk značky ŠKODA.

Název KAMIQ pokračuje v již zaběhlém názvosloví modelů SUV značky ŠKODA. Názvy větších modelů ŠKODA KAROQ a ŠKODA KODIAQ začínají rovněž písmenem K a končí písmenem Q.

Alain Favey, člen představenstva společnosti ŠKODA AUTO zodpovědný za oblast prodeje a marketingu:
„Při rozšíření nabídky vozů SUV nesázíme pouze na jednotný designový jazyk. Jednotnost jmen obsahujících písmena K a Q také zdůrazňuje pocit sounáležitosti. Díky tomu si vůz s ničím nespletete. Slovo KAMIQ znamená v jazyce Inuitů něco, co je zcela přirozené a má svůj vlastní charakter. To k tomuto vozu skvěle sedí.“

Vozem KAMIQ chce společnost ŠKODA AUTO ve stále oblíbenějším segmentu městských SUV oslovit nové, mladší zákazníky, kteří mají rádi moderní život a dobrodružství. Velmi důležitými prvky v této třídě vozů jsou terénní vzhled a vysoká úspornost. Vůz ŠKODA KAMIQ je nabízen výhradně s pohonem předních kol.

Světová premiéra modelu se uskuteční v březnu 2019 na autosalonu v Ženevě.

 

 ŠKODA KAMIQ - tisková mapa (PDF)

Aktuální novinky

Přehled novinek