Předseda představenstva společnosti ŠKODA AUTO Bernhard Maier získal ocenění ‘CEO of the Year’

October 2, 2018
Cena je oceněním za významné navýšení počtu prodaných vozů, excelentní finanční výsledky a atraktivní modelové novinky značky ŠKODA pod Maierovým vedením.

Předseda představenstva společnosti ŠKODA AUTO Bernhard Maier byl dnes odborným časopisem Automotive News Europe oceněn cenou Eurostar 2018 jako ‘CEO of the Year’ v kategorii Automobilový průmysl. Touto cenou oceňuje časopis vynikající práci Bernharda Maiera ve společnosti ŠKODA AUTO.

Předseda představenstva společnosti ŠKODA AUTO říká: „Děkuji za toto mimořádné ocenění. Zasloužilo se o něj všech 36 000 škodováků, kteří každý den podávají vynikající výkony a rozhodující měrou přispívají k tomu, že je značka ŠKODA dnes tak silná. Cena je pro nás a pro mě osobně velkou motivací k tomu, abychom v naší započaté cestě důsledně pokračovali.“

Cenu Eurostar získal Maier jako ‘CEO of the Year’ na základě setrvale dynamického rozvoje společnosti ŠKODA AUTO. Časopis ocenil zejména nárůst celosvětových prodejů značky a dlouhodobé strategické směřování podniku. V rámci ŠKODA Strategie 2025 prochází společnost ŠKODA AUTO přeměnou z čistě automobilového výrobce na poskytovatele služeb mobility v širším smyslu. Ústředními body strategie jsou modelová ofenzíva v segmentu SUV, elektromobilita, digitální služby a získávání nových trhů.

Loni zaznamenala společnost ŠKODA AUTO nejúspěšnější rok v dosavadní historii. Česká automobilka dosáhla nových rekordních hodnot jak u celosvětových dodávek vozidel, tak i v oblasti finančních výsledků. Časopis Automotive News Europe ocenil také nejnovější modelovou ofenzívu. V roce 2017 byla na trh uvedena obě úspěšná SUV KODIAQ a KAROQ, která v březnu 2018 následoval model ŠKODA KAMIQ – první SUV speciálně koncipované pro čínský trh. Také skutečnost, že společnost ŠKODA AUTO nyní v rámci koncernu Volkswagen zodpovídá za další rozvoj na indickém automobilovém trhu, potvrzuje postavení značky v koncernovém svazku a také důvěru vedení koncernu v kompetenci celého týmu značky ŠKODA.

Bernhard Maier je vyučený automechanik a vystudovaný ekonom. Po pracovních zkušenostech ve společnosti Nixdorf Computer AG, pracoval v letech 1988 až 2001 v automobilce BMW AG na různých vedoucích pozicích v Německu i v zahraničí. V roce 2001 Maier nastoupil do automobilky Porsche, kde stanul v čele vedení společnosti Porsche Deutschland GmbH. Od března 2010 do listopadu 2015 působil jako člen představenstva za oblast prodeje a marketingu společnosti Dr. Ing. h. c. F. Porsche AG. Od listopadu 2015 je Bernhard Maier předsedou představenstva společnosti ŠKODA AUTO a.s., kde v souladu se Strategií 2025 prosazuje nové směřování podniku.

Bernhard Maier byl v roce 2017 Radou pro Design oceněn jako „Brand manager roku“. Mimo jiné je i členem řídícího výboru (Board of Directors) společnosti SAIC VOLKSWAGEN Automobile Co., Ltd. a členem poradního sboru ŠKODA AUTO Vysoké školy.

Automotive News Europe je jedním z předních světových automobilových magazínů a v Evropě vychází od roku 1996. Cenu Eurostar uděluje časopis od roku 1998. Cena udělená porotou vyznamenává „nejlepší z nejlepších“ ze všech odvětví automobilového průmyslu.

Předseda představenstva společnosti ŠKODA AUTO cenu převzal během galavečera Eurostars v předvečer autosalonu v Paříži. Tam ŠKODA představí svůj nový trumf v segmentu SUV – model KODIAQ RS. Kromě toho také značka ŠKODA poodhalí budoucnost svého nového kompaktního modelu v podobě studie VISION RS a současně také ukáže, kam bude myšlenka RS díky moderní hybridní technologii v budoucnu směřovat.

Novinky a tiskové zprávy