ŠKODA na autosalonu v Paříži: Sportovní, trvale udržitelná a digitální

September 24, 2018
ŠKODA umožní návštěvníkům autosalonu v Paříži od 2. do 14. října 2018 nahlédnout do digitálního světa.

ŠKODA se představí na autosalonu Paříž 2018 jako sportovní, ekologicky zaměřený poskytovatel mobility. Česká automobilka zve návštěvníky autosalonu v Paříži od 2. do 14. října na zcela výjimečný zážitek v digitálním světě. Pomocí vytvořeného avataru mohou v tzv. UX corneru stánku ŠKODA v pavilonu 4 prožít fiktivní den a nechat se provést na míru ušitými digitálními službami.
Studií ŠKODA VISION RS naznačuje ŠKODA podobu budoucího kompaktního vozu a současně ukazuje další krok ve vývoji sportovních vozů RS. Do této kategorie patří i nový vůz ŠKODA KODIAQ RS, jako vůbec první SUV. Nabídku kompaktního SUV ŠKODA KAROQ doplňují varianty SPORTLINE a SCOUT. ŠKODA OCTAVIA G-TEC nabízí vyšší výkon a delší dojezd v provozu na ekologický zemní plyn (CNG).

Důležitou součástí Strategie 2025 společnosti ŠKODA AUTO je postupný přechod od společnosti, která vyrábí automobily, na Simply Clever-společnost, která nabízí nejlepší řešení v oblasti mobility. V Paříži ukáže tradiční česká automobilka možnosti úzkého propojení řidiče s okolním světem. Díky virtuální realitě poznají návštěvníci autosalonu sami nové technologie a služby, které ulehčují každodenní cestování. V UX corneru si návštěvníci sestaví avatar a svému digitálnímu společníkovi propůjčí na cestu své vlastnosti a svá přání. Avatar je pomocí krátkých videí provede fiktivním dnem, kde jim budou život ulehčovat inovace a služby v oblasti mobility vytvořené společností ŠKODA AUTO DigiLab.

Moderní služby v oblasti mobility a další služby
Například stále rostoucí carsharingová služba HoppyGo, jako jedna z nejrozšířenějších v České republice, nabízí stále se zvyšujícímu počtu fanoušků službu flexibilního cestování, kterou lze rychle a pohodlně rezervovat pomocí aplikace na chytrém telefonu. Kromě aplikace ŠKODA Connect si nyní mohou řidiči vozu ŠKODA jednoduchými otázkami položenými hlasovému asistentovi Alexa od Amazonu zjistit informace o svém vozidle z pohodlí domova i pomocí aplikace ŠKODA Connect Alexa Skill. Lze tak zjistit, zda jsou dveře a okna zavřené, kolik benzinu zbývá v nádrži nebo kde se vůz nachází. Po německém a anglickém jazyce je aplikace ŠKODA Connect Alexa Skill nyní dostupná i ve francouzském jazyce. Brzy bude k dispozici i ve španělské verzi. Integrace systému Smart Home umožňuje kontrolovat vlastní dům, který je na dálku propojen s vozem ŠKODA. Řidiči vozu ŠKODA si tak mohou snadno zkontrolovat stav jednotlivých zařízení chytré domácnosti, například to, zda je zapnuté světlo v kuchyni nebo zda jsou zavřená okna.

Studie ŠKODA VISION RS nabízí pohled do budoucna
Koncepční studie ŠKODA VISION RS ukazuje, jak si ŠKODA představuje budoucí sportovní vozy RS a také budoucí kompaktní vůz. Použitím recyklovatelného karbonu a veganských materiálů kombinuje studie ŠKODA VISION RS sportovní charakter nového, emocionálního designového jazyka s mimořádnou šetrností k životnímu prostředí. Interiéru dominuje kromě karbonu, technicky vyspělého materiálu známého z motorsportu, také ručně broušený křišťál, který je navíc osvětlen a vytváří speciální efekty. Elektrický pohon zaručuje dynamické vlastnosti a úspornost.

ŠKODA KODIAQ RS je první SUV modelové řady RS
Naproti tomu nový vůz ŠKODA KODIAQ RS zamíří brzy do sériové výroby. První vůz SUV, který nese nové, červené logo RS, má nejvýkonnější sériově vyráběný naftový motor v historii značky ŠKODA o výkonu 176 kW (240 k). Již před světovou premiérou v Paříži prokázal vůz ŠKODA KODIAQ RS jasně své kvality sportovního vozu na trati Nordschleife na Nürburgringu rekordním časem 9:29,84 minut v kategorii sedmimístných SUV. Kromě vzhledu specifického pro vozy RS – s novými nárazníky a prvky v černě lesklé barvě jako jsou mřížka chladiče, lišty kolem bočních oken a zpětná zrcátka nebo full LED světlomety - je toto sportovní SUV standardně vybaveno pohonem všech kol, adaptivním podvozkem DCC a progresivním řízením. Poprvé nabízí vůz ŠKODA ve standardní výbavě dvacetipalcová kola z lehké slitiny a nový systém Dynamic Sound Boost, který doplňuje přirozený zvuk motoru vycházející z výfukového potrubí a zintenzivňuje zvuk motoru. Interiér charakterizují sportovní sedadla čalouněna perforovaným materiálem Alcantara® a kůže v karbonovém vzhledu i Virtuální Kokpit.

ŠKODA KAROQ SPORTLINE s benzinovým motorem o výkonu 140 kW (190 k)
Dynamický, sportovní vzhled má i nový vůz ŠKODA KAROQ SPORTLINE. Všestranné kompaktní SUV, uvedené na trh v roce 2017, je v této nové variantě poprvé a exkluzivně dostupné také s benzinovým motorem 2,0 TSI o výkonu 140 kW (190 k). Emocionální design byl u varianty SPORTLINE ještě více zdůrazněn. Dynamický vzhled dokresluje mnoho černě lakovaných prvků. Sportovní charakter interiéru dále podtrhují černá sportovní sedadla potažená novou látkou a zdobená stříbrnými kontrastními švy. Vůz ŠKODA KAROQ SPORTLINE je nabízen s pohonem předních kol nebo pohonem všech kol a s dvěma benzinovými a dvěma naftovými motory o výkonu 110 kW (150 k) nebo 140 kW (190 k).

ŠKODA KAROQ SCOUT jako nový dobrodružně laděný model
Roli nového dobrodružně laděného vozu modelové řady KAROQ přejímá vůz ŠKODA KAROQ SCOUT. Nová terénní verze nabízí standardně pohon všech kol a sází na robustnější design. Stříbrné plastové díly kolem vozu chrání elegantní karoserii ve městě i v obtížném terénu. Masku chladiče a boční okna zdobí chromované lišty. Pod výraznými lemy podběhů kol má varianta SCOUT standardně dodávaná osmnáctipalcová nebo na přání dostupná devatenáctipalcová kola z lehké slitiny. Interiér zdobí černý dekor Piano black, dekorační obložení se vzhledem tmavého jasanového dřeva a sedadla čalouněná novým vzorem a zdobená kontrastními švy. O pohon se starají dva naftové motory o výkonu 110 kW (150 k) a 140 kW (190 k) a jeden benzinový motor 1,5 TSI o výkonu 110 kW (150 k).

ŠKODA OCTAVIA G-TEC nabízí vyšší výkon a zvýšený dojezd na zemní plyn
ŠKODA OCTAVIA G-TEC má nový, výkonnější motor 1,5 TSI o výkonu 96 kW (130 k). V porovnání s provozem na benzin jsou hodnoty emisí CO2 u provozu na stlačený zemní plyn nižší asi o 25 %. Vůz také produkuje o mnoho méně oxidů dusíku (NOx) a neprodukuje žádné saze. Vůz ŠKODA OCTAVIA G-TEC, který je dostupný pouze v karosářské verzi kombi ve výbavových stupních Active, Ambition a Style, plní aktuálně nejpřísnější emisní normu Euro 6d-TEMP. Maximální dojezd na čistě ekologický provoz na zemní plyn činí 480 km. Tři nádrže na CNG mají celkovou kapacitu 17,7 kg. O jízdu na místech, kde není dostupná čerpací stanice na CNG, se stará nádrž na benzin o objemu 11,8 l.

Tisková konference ŠKODA AUTO na autosalonu v Paříži se uskuteční 2. října 2018 ve 13:00 h na stánku v pavilonu 4. Přímý přenos bude živě vysílán na www.skoda-storyboard.com a online médiím je k dispozici také pro vložení na stránky prostřednictvím odkazu: https://www.youtube.com/watch?v=HLhwyAMPlyU

Novinky a tiskové zprávy