Pavel Richter jmenován technickým ředitelem výroby pro projekt INDIA 2.0, vedený značkou ŠKODA

September 21, 2018
Zkušený manažer ze společnosti ŠKODA AUTO bude zodpovídat za výrobu všech modelů v závodě v Pune.

Pavel Richter převezme k 1. listopadu 2018 v Pune funkci technického ředitele výroby v rámci projektu „INDIA 2.0,“ který vede značka ŠKODA. Šestačtyřicetiletý manažer bude zodpovědný za výrobu všech modelů v indickém závodě v Pune. Personální restrukturalizace je součástí projektu „INDIA 2.0.“ V rámci tohoto projektu bude ŠKODA pod vedením Gurpratapa Boparaie řídit modelovou ofenzívu koncernu Volkswagen na indickém trhu.

Restrukturalizace kompetencí na úrovni managementu je důležitým krokem při konkrétní realizaci projektu „INDIA 2.0.“ Povoláním Pavla Richtera na pozici technického ředitele výroby obsadí ŠKODA jednu z klíčových pozic již v rané fázi.

Dr. Andreas Lauermann, Managing Director a prezident Volkswagen India Private Ltd. říká: „Jsem velmi rád, že můžeme Pavla Richtera přivítat v našem týmu v Pune. Díky jeho zkušenostem bude hrát klíčovou roli v realizaci našeho společného cíle, kterým je další posílení pozice koncernu Volkswagen na strategicky důležitém indickém trhu.“

Gurpratap Boparai, Managing Director společnosti ŠKODA AUTO India Private Ltd. a vedoucí projektu „INDIA 2.0,“ zdůrazňuje: „Pavel Richter zná struktury podniku už řadu let a kromě toho má bohaté odborné zkušenosti z oblasti mezinárodního automobilového průmyslu. Se svým know-how rozhodujícím způsobem přispěje k tomu, že projekt „INDIA 2.0“ bude úspěšný.“

Pavel Richter působí ve společnosti ŠKODA AUTO od roku 2000 a od té doby pracoval v různých manažerských pozicích jak v České republice, tak v zahraničí. V roce 2011 se stal ředitelem závodu společnosti ŠKODA AUTO v Kvasinách. Od roku 2014 byl Richter v hlavním výrobním závodě Mladé Boleslavi zodpovědný za výrobu modelů OCTAVIA, RAPID a KAROQ

V rámci projektu INDIA 2.0 je značka ŠKODA zodpovědná za plánovanou modelovou ofenzívu koncernu Volkswagen na indickém trhu. Ten do realizace tohoto záměru investuje jednu miliardu eur, a to především mezi lety 2019 až 2021. Nové produkty bude ŠKODA vyrábět lokálně, na bázi subkompaktní platformy MQB A0, nejprve se zaměřením na Indii (MQB-A0-IN).

V dalším kroku bude automobilka prověřovat i možnosti exportu vozů vyrobených v Indii. ŠKODA a Volkswagen na této platformě vyvinou různé modely. Modelová ofenzíva začne v roce 2020 vozem v segmentu SUV. Aby plánované modely maximálně splňovaly potřeby indických zákazníků, sází ŠKODA od samého začátku na maximální blízkost k trhu. Technický vývoj nových produktů tak bude probíhat primárně v Indii. V této souvislosti automobilka plánuje, že bude na místě postupně vytvářet nová pracovní místa.

ŠKODA AUTO India Private Ltd. nabízí v současné době čtyři modelové řady: ŠKODA RAPID, ŠKODA OCTAVIA, ŠKODA SUPERB a ŠKODA KODIAQ. Modelové řady OCTAVIA, SUPERB a KODIAQ se vyrábí v Aurangabádu spolu s dalšími modely koncernových značek Audi a Volkswagen. Model ŠKODA RAPID sjíždí z linky závodu Pune, kde se vyrábí také modelové řady VW Polo, VW Vento, VW Ameo a motory.

Novinky a tiskové zprávy