Oslava 60. výročí modelu ŠKODA FELICIA v Kvasinách

May 11, 2018
V sobotu 12. května se v Kvasinách setkají majitelé dobových modelů ŠKODA FELICIA z České republiky, Slovenska, Německa a Rakouska.

Společnost ŠKODA AUTO uspořádá 12. května před výrobním závodem v Kvasinách setkání příznivců dobových vozů ŠKODA FELICIA. Akce se koná na počest 60. výročí tohoto modelu a její součástí bude i výstava současných modelů značky ŠKODA spojená s nabídkou předváděcích jízd. Téměř stovka vozů při spanilé jízdě projede řadou obcí a měst v okolí závodu. Start je v 8:30 hod. v České Skalici a účastníci budou poté pokračovat přes Velkou Jesenici, Slavětín, Bohuslavice, Pulice a Dobrušku až do cíle před závodem ŠKODA AUTO Kvasiny, kde je přibližně v 9:15 hod. přivítají zástupci široké veřejnosti.

„Jsme hrdí na to, že můžeme oslavit významné výročí tohoto historického modelu v závodě v Kvasinách, který prošel rozsáhlou modernizací a ve kterém byly za více než 70 let vyrobeny tisíce vozů značky ŠKODA,“ říká ředitel závodu Kvasiny Jiří Černý. „Výroba vozů značky ŠKODA v Kvasinách začala v roce 1947 modelem ŠKODA SUPERB, který je dodnes vlajkovou lodí značky,“ dodává Černý.

Majitelé dobových modelů ŠKODA FELICIA se sejdou před výrobním závodem v Kvasinách, aby tu společně se širokou veřejností oslavili 60. výročí tohoto modelu. Do kvasinského závodu zavítají hrdí majitelé vozů ŠKODA FELICIA z České republiky, Slovenska, Německa a Rakouska. Kabriolet ŠKODA FELICIA sjel poprvé z výrobní linky v závodě v Kvasinách před 60 lety, tehdy pod označením ŠKODA 450. Zde se montoval od roku 1958 do roku 1964. V současné době se v kvasinském závodě vyrábí vozy ŠKODA modelových řad SUPERB, KODIAQ a KAROQ.

Výrobní závod ŠKODA AUTO Kvasiny je otevřen také veřejnosti. Společnost ŠKODA AUTO nabízí dvouhodinové komentované prohlídky s výkladem o historii a současnosti závodu. Zkušení průvodci provedou návštěvníky svařovnou a montáží. Exkurze jsou bezplatné a konají se od pondělí do soboty, v době od 8:00 do 17:00 hod. Prohlídka je možná v českém, případně německém jazyce. Konkrétní termín návštěvy si mohou zájemci předem dohodnout s návštěvní službou v Mladé Boleslavi buď telefonicky, nebo e-mailem. Více informací se dozvíte na webových stránkách ŠKODA Muzea.

Novinky a tiskové zprávy