Kopecký s Dreslerem chtějí na Šumavě prodloužit neporazitelnost

April 17, 2018
Na 53. Rallye Šumava Klatovy, druhém podniku mistrovství ČR 2018, budou startovat dvě posádky továrního týmu ŠKODA Motorsport.

Letošní Mistrovství České republiky v automobilových soutěžích pokračuje druhým podnikem na západě Čech. Rallye Šumava Klatovy absolvuje od 20. do 21. dubna svůj 53. ročník a na účastníky čeká 162 měřených kilometrů ve 14 rychlostních zkouškách. Tovární tým ŠKODA Motorsport nastoupí stejně jako na Valašské rallye se dvěma posádkami.

Právě na Šumavě si před třemi lety odbyla světovou soutěžní premiéru ŠKODA FABIA R5. Tehdy ji Jan Kopecký dovedl k historicky prvnímu vítězství a od té doby vyhrál všechny domácí soutěže, do nichž odstartoval. Se svým stabilním spolujezdcem Pavlem Dreslerem bude chtít v této sérii pokračovat a navázat na své březnové vítězství z Valašské rallye.

„Na Šumavu se těšíme a chceme opět zabojovat o nejvyšší příčky,“ netají se svými ambicemi tovární jezdec týmu ŠKODA Motorsport Jan Kopecký. „Po návratu ze soutěže MS na Korsice se cítíme skvěle rozjetí a jezdeckou pohodu bychom si chtěli udržet i na Šumavě. Pohled do startovní listiny ukazuje, že konkurence bude opět silná, takže za to musíme pořádně vzít hned od začátku. Doufám, že vyjde počasí a diváci si tak přijdou na své,“ dodává Jan Kopecký. Zmiňovanou konkurenci bude mít nejen v tradičních tuzemských soupeřích, ale i ve vlastním týmu. ŠKODA Motorsport podobně jako na Valašsku nasadí druhý tovární vůz, do něhož tentokrát usedne finská dvojice Juuso Nordgren/Tapio Suominen. Pro ně to bude zejména velká škola, neboť absolvují druhou asfaltovou soutěž v životě a českým divákům se představí vůbec poprvé.

Ve startovním poli, které čítá 86 přihlášených, však najdeme i řadu dalších automobilů ŠKODA. Celkem se jich v okolí Klatov představí 25, z toho bude 11 nejnovějších speciálů FABIA R5. Kromě dvou továrních se na startu objeví také tři týmy podporované autorizovanými obchodníky značky ŠKODA. Barvy ACA ŠKODA Autoklub Teamu budou hájit Filip Mareš s Janem Hlouškem, za Racing 21 – Klokočka ŠKODA Team nastoupí Vojtěch Štajf s Markétou Skácelovou a Autokomplex Menčík ŠKODA Rally Team reprezentují Tomáš Pospíšilík s Jiřím Hovorkou.

Rallye Šumava Klatovy 2018 startuje do 1. etapy z klatovského Náměstí Míru v pátek 20. dubna pět minut po 17. hodině a úvodní klání skončí po šesti rychlostních zkouškách krátce před půlnocí. V sobotu 21. dubna po deváté hodině soutěž pokračuje druhou etapou a na programu je zbývajících osm měřených testů. Vítěz vyjede na cílovou rampu krátce před 20. hodinou.

Již ve čtvrtek 19. dubna se v místě startu uskuteční několik doprovodných aktivit, které připravují partneři soutěže. Mezi nimi nechybí místní autorizovaný obchodník Auto Nejdl ve spolupráci se ŠKODA AUTO Česká republika, v jehož zázemí mohou návštěvníci soutěžit o zajímavé ceny. Ti nejšťastnější z nich vyhrají víkendovou zápůjčku nového vozu ŠKODA. Připravena bude i flotila testovacích automobilů ŠKODA, které bude možné na místě prohlédnout i vyzkoušet. Motoristický víkend na Šumavě tradičně obohatí i historická vozidla, která budou závodit v rámci 27. Historic Rallye Vltava. I zde bude k vidění mnoho zajímavých exemplářů mladoboleslavské značky v čele s legendárním modelem ŠKODA 130 LR.

Novinky a tiskové zprávy