ŠKODA KODIAQ

Modernizace úspěšného modelu SUV

Čtyři roky po zahájení SUV ofenzívy prochází světově úspěšný model SUV ŠKODA KODIAQ modernizací. Vůz, který může být na přání konfigurován jako sedmimístný, má modernizovaný emocionální vzhled. Byly také vylepšeny jeho aerodynamické vlastnosti. Poprvé KODIAQ nabízí inovativní Matrix-LED přední světlomety. Sportovní vrcholný model KODIAQ RS má kromě vylepšeného vzhledu také nový, výkonnější motor TSI. Modernizovaný model KODIAQ dostupný ve výbavových stupních Ambition, Style, L&K a také ve verzích SPORTLINE a RS.

Nová příď a Matrix-LED přední světlomety

Nová příď a výraznější vzhled

Matrix-LED přední světlomety

Díky vylepšenému designovému jazyku značky ŠKODA má KODIAQ ještě emocionálnější a sebevědomější vzhled. Modernizovaný model bude dostupný ve výbavových stupních Ambition, Style, L&K a také ve verzích SPORTLINE a RS. Ve výbavových stupních Ambition a Style je součástí předního a zadního nárazníku lišta hliníkového vzhledu, která dodává vozu offroadový vzhled. Vzhled dále umocňuje nová příď se zvýšenou kapotou motoru a novou, vzpřímenější maskou chladiče. Součástí standardní výbavy jsou full LED přední světlomety. Poprvé také ŠKODA KODIAQ nabízí Matrix-LED přední světlomety. Výrazný a sportovní vzhled podtrhují nová kola z lehké slitiny o průměru až 20". Speciální aero kola, nový přední a zadní nárazník a nový černě lakovaný střešní spoiler s finlety po stranách snižují odpor vzduchu. KODIAQ RS má nyní vlastní, specifický přední nárazník s dynamickým vzhledem.

 

Nová úroveň interiéru

Nové dekorační lišty, kontrastní prošívání a ambientní LED osvětlení s rozšířenými funkcemi. Poprvé KODIAQ nabízí elektricky nastavitelná Top ergonomická přední sedadla s potahem z perforované kůže, ventilací a masážní funkcí, která jsou součástí komfort paketu Top. Pro výbavový stupeň Style jsou na přání dostupná ekologická sedadla s kvalitními potahy z veganských, recyklovaných materiálů. Na přání je dostupný sound systém CANTON s centrálním reproduktorem zabudovaným v přístrojové desce, subwoofer umístěný v zavazadlovém prostoru a dalších deset namísto dosavadních osmi reproduktorů.

Nový přední a zadní nárazník

Černě lakovaný střešní spoiler a ostře řezaná LED zadní světla

Nová kola z lehké slitiny o průměru až 20"

Virtuální kokpit a proaktivní ochrana cestujících

Virtuální kokpit s displejem o velikosti 10,25" a čtyřmi režimy zobrazení je součástí standardní výbavy od výbavového stupně Style. Dodatečný režim zobrazení Sport je k dispozici pro modely KODIAQ RS a KODIAQ SPORTLINE. Paletu asistenčních systémů doplňuje také rozšířená verze proaktivní ochrany cestujících. Díky dodatečným radarovým senzorům na zádi dokáže nová verze také reagovat, pokud vozidlu hrozí náraz zezadu.

KODIAQ RS má nový benzinový motor

Sportovní vrcholný model KODIAQ RS, který má modernizovaný vzhled, dostává nový benzinový motor 2,0 TSI generace Evo koncernu Volkswagen s výkonem 180 kW (245 k). Je tak o 4 kW (5 k) výkonnější než předchozí naftový motor a zároveň lehčí o více než 60 kg. Společně s novou sedmistupňovou automatickou převodovkou DSG, která je lehčí o 5,2 kg, se výkon agregátu znovu zlepšil. Do nové generace Evo koncernu Volkswagen patří také benzinové motory 1,5 TSI o výkonu 110 kW (150 k) a 2,0 TSI o výkonu 140 kW (190 k), stejně jako naftové motory 2,0 TDI o výkonu 110 kW (150 k) a 147 kW (200 k).

Představením vozu KODIAQ zahájila ŠKODA AUTO v roce 2016 úspěšnou SUV ofenzívu. Svým výrazným, emocionálním vzhledem, vysokou kvalitou zpracování a vynikajícím poměrem ceny a výkonu okamžitě přesvědčil zákazníky, automobilové experty i odborný tisk. KODIAQ vyniká především velkorysou nabídkou prostoru díky celkové délce 4,7 m. Díky na přání dostupné třetí řadě sedadel, kterou lze sklopit, nabízí KODIAQ místo až pro sedm cestujících. Po sklopení zadních sedadel činí objem zavazadlového prostoru 2 065 l.

Vyráběn v České republice a úspěšný po celém světě

Výroba modelu KODIAQ byla zahájena v roce 2016 v závodě ŠKODA AUTO v Kvasinách v České republice. V rámci SUV ofenzívy investovala ŠKODA AUTO do konce roku 2018 v přepočtu více než 290 milionů eur do modernizace tohoto závodu a vybudovala zde také kompetenční centrum pro výrobu vozů kategorie SUV. Aby uspokojila velký mezinárodní zájem, zřídila ŠKODA AUTO v následujících letech výrobní linky také v Číně, Indii a Rusku. Do konce března 2021 bylo po celém světě vyrobeno více než 600 000 vozů KODIAQ.

Pro více informací navštivte ŠKODA Storyboard: