Tato stránka je doplňkovou stránkou úvodní stránky. Klepnutím na tlačítko se vrátíte zpět.

Zpět na úvodní stránku

Všechny detaily, které potřebujete znát

ŠKODA FABIA MONTE CARLO TECHNICKÁ DATA

Rozměry vozu


Bezpečnost

Další bezpečnostní prvky

ŠKODA FABIA MONTE CARLO je zárukou bezpečí bez kompromisů. ŠKODA FABIA hatchback dosáhla hodnocení pěti hvězd v nárazových testech Euro NCAP v roce 2014 hodnocení v podobě pěti hvězdiček za své bezpečnostní prvky. Kromě bezpečnostních systémů uvedených výše jsou ve voze ŠKODA FABIA MONTE CARLO jako součást standardní výbavy nebo na přání k dispozici tyto prvky:

› EDL pomáhá při zrychlování nebo jízdě do kopce při nízké trakci jednoho z poháněných kol.

› XDS+ pomáhá řidiči v ostrých zatáčkách a zajišťuje, že se vozidlo bude i během rychlých průjezdů chovat neutrálně. Řídicí elektronika v podstatě simuluje funkci samosvorného diferenciálu a vylepšuje tak trakci a jízdní dynamiku při zatáčení. Výsledkem je, že vůz projíždí zatáčkami daleko jistěji a přirozeněji.

› ABS zamezuje zablokování kol při nouzovém brzdění nebo na kluzkém povrchu.

› Multikolizní brzda (MKB) v případě nehody aktivuje brzdovou soustavu, aby omezila následky případné další kolize.

› MSR pomáhá zabránit zablokování kol, které může nastat při zpomalování na hladkém povrchu.

› Brzdový asistent pomáhá řidiči zvýšením tlaku v brdovém okruhu zvládnout krizové situace s nouzovým brzděním. To může zásadně zkrátit brzdnou dráhu.

› Systém ASR zajišťuje hladké rozjezdy a zrychlování bez prokluzu kol na kluzkém povrchu.

› Elektronická kontrola tlaku v pneumatikách nepřetržitě informuje řidiče o stavu pneumatik.

› Asistent rozjezdu do kopce je volitelný prvek výbavy, který pomáhá řidiči s rozjezdy do kopce. Systém se aktivuje ve stoupání přesahujícím pět stupňů a zabraňuje rozjetí auta dozadu nebo zhasnutí motoru, čímž zajišťuje snadné a bezpečné rozjezdy bez nutnosti použití ruční brzdy.

› Blikání brzdových světel snižuje nebezpečí nárazu zezadu, zvláště při dojezdu ke konci dopravní zácpy na dálnici nebo náhlém brzdění před neočekávanou překážkou.

Zelené technologie

Start-Stop systém

Smyslem Start-Stop systému je vypnout motor pokaždé, když by běžel naprázdno, což je zvláště praktické v městských oblastech, protože kromě úspory paliva snižuje i emisi CO2. Systém Start-Stop se aktivuje automaticky po nastartování motoru a může být kdykoliv manuálně vypnut.

Start-Stop systém
Rekuperace brzdné energie

Co znamená rekuperace brzdné energie? Jde o přeměnu pohybové energie na využitelnou elektřinu, kterou lze uložit do autobaterie nebo přímo spotřebovat v elektrických palubních systémech. Při brzdění motorem generuje alternátor elektřinu a zásobuje jí spotřebiče nebo baterii. To šetří palivo, které by jinak muselo být využito pro tuto funkci.Rekuperace brzdné energie