Nový personální ředitel

Jan Frydrych jmenován personálním ředitelem pro projekt INDIA 2.0, vedený společností ŠKODA AUTO

Jan Frydrych jmenován personálním ředitelem pro projekt INDIA 2.0, vedený společností ŠKODA AUTO

31. 1. 2019

Jan Frydrych bude zodpovídat za oblast lidských zdrojů v rámci aktivit koncernu Volkswagen v Indii.

Jan Frydrych převezme od 1. dubna 2019 funkci personálního ředitele v rámci projektu „INDIA 2.0“ koncernu Volkswagen, který vede značka ŠKODA. Zkušený manažer bude v této funkci, společně s nově založeným manažerským týmem, zodpovědný za řízení lidských zdrojů a za implementaci personální strategie v rámci projektu „INDIA 2.0.“ Zároveň bude také zodpovědný za spolupráci se sociálními partnery a využití personálních synergií mezi koncernovými značkami na indickém trhu.

V rámci projektu „INDIA 2.0“ pokračuje ŠKODA v rozdělování odpovědností na úrovni managementu. Jan Frydrych bude k 1. dubnu 2019 jmenován personálním ředitelem v rámci aktivit koncernu Volkswagen v Indii. 40letý manažer bude přímo podřízený Gurpratapu Boparaiovi, Managing Directorovi společnosti ŠKODA AUTO India Private Ltd. a Volkswagen India Private Ltd. (VWIPL).

Bohdan Wojnar, člen představenstva společnosti ŠKODA AUTO za oblast lidských zdrojů, zdůrazňuje: „Jan Frydrych nám se svými dlouholetými zkušenostmi v oblasti řízení lidských zdrojů v Indii pomůže úspěšně realizovat udržitelný koncept v personální oblasti. Díky svému know-how zajistí pro projekt nové talentované zaměstnance a optimální využití potenciálu místních zaměstnanců.“

Gurpratap Boparai dodává: „Pro úspěšnou realizaci projektu „INDIA 2.0“ potřebujeme také v oblasti lidských zdrojů nový přístup. Projekt s sebou přináší nové odpovědnosti, mnohem širší oblast různých činností a bude se dynamicky rozvíjet. V současné době přijímáme mnoho nových zaměstnanců, abychom mohli projekt v nejbližší době uskutečnit. Jsem přesvědčen, že pan Frydrych se v budoucnu stane cenným členem našeho manažerského týmu.“

Frydrych působí ve společnosti ŠKODA AUTO od roku 2004. Svou kariéru zahájil v oblasti prodeje a marketingu. Od roku 2007 zastával vedoucí pozice v oblasti lidských zdrojů a od té doby pracoval jak v České republice, tak i v zahraničí. Po návratu ze svého působení ve společnosti Volkswagen China Investment Co., se v roce 2015 se stal vedoucím Náboru a personálního marketingu společnosti ŠKODA AUTO. Od září 2016 je zodpovědný za řízení personalistiky v závodě Kvasiny. V rámci SUV ofenzívy byl závod významně modernizován a rozšířen. Pod Frydrychovým vedením vzrostl počet zaměstnanců o 3 000. V Kvasinách jsou v současné době vyráběny SUV modely ŠKODA KODIAQ a ŠKODA KAROQ a vlajková loď značky ŠKODA SUPERB.

V rámci projektu „INDIA 2.0“ je značka ŠKODA AUTO zodpovědná za plánovanou modelovou ofenzívu koncernu Volkswagen na indickém trhu a nové modely bude vyrábět lokálně na bázi subkompaktní platformy MQB A0, nejprve se zaměřením na Indii (MQB-A0-IN). ŠKODA a Volkswagen budou na této platformě vyvíjet různé modely. Modelová ofenzíva bude zahájena v roce 2020 v segmentu SUV. V další fázi projektu bude ŠKODA prověřovat možnosti exportu vozů vyráběných v Indii. Aby plánované modely maximálně splňovaly potřeby indických zákazníků, sází ŠKODA od samého začátku na maximální blízkost k trhu. Proto bude technický vývoj nových vozidel probíhat primárně v Indii. Za tímto účelem bylo v lednu otevřeno nové Technologické centrum v indickém Pune. Automobilka plánuje postupné vytváření nových lokálních pracovních míst.

Aktuální novinky

Přehled novinek