Rekordní rok 2017: dodáno více než 1,2 milionu vozů

ŠKODA AUTO představí hospodářské výsledky za rok 2017

ŠKODA AUTO představí hospodářské výsledky za rok 2017

22. 2. 2018

Ve ŠKODA Servisním tréninkovém centru v Kosmonosech se 21. března 2018 uskuteční výroční tisková konference společnosti ŠKODA AUTO.

Členové představenstva společnosti ŠKODA AUTO, včetně jeho předsedy Bernharda Maiera, představí 21. března 2018 v Servisním tréninkovém centru v Kosmonosech prodejní a finanční výsledky společnosti za rok 2017 a zároveň představí výhled do její budoucnosti. Česká automobilka dodala v roce 2017 svým zákazníkům na celém světě poprvé více než 1,2 milionu vozů. Rok 2017 byl pro společnost ŠKODA AUTO rokem řady strategických rozhodnutí: Vedle úspěšného zahájení SUV-ofenzívy automobilka také rozšířila kapacity svých výrobních závodů a oznámila plány na výrobu elektrických vozů a komponentů v České republice. I v letošním v roce plánuje automobilka dále pokračovat v naplňování své Strategie 2025, jejímiž hlavními prvky jsou další zvyšování odbytu vozů, elektromobilita, autonomní řízení, digitalizace a rozvoj nových oblastí podnikání.

V roce 2017 značka ŠKODA pokračovala v úspěšném rozvoji. ŠKODA AUTO dodala v loňském roce zákazníkům nejvíce vozů ve své 123leté historii. Celosvětové dodávky české tradiční značky se v loňském roce zvýšily o 6,6 % na 1 200 500 vozů (2016: 1 126 500). Již po čtvrté za sebou tak ŠKODA AUTO dodala zákazníkům za jeden rok více než jeden milion vozidel.

V loňském roce byla učiněna také cela řada strategických rozhodnutí, klíčových pro další rozvoj společnosti. Uvedením modelů ŠKODA KODIAQ a ŠKODA KAROQ došlo k zahájení SUV ofenzívy značky. V následujících letech plánuje ŠKODA přestavit v tomto segmentu několik nových modelů. V roce 2017 došlo také k podstatnému navýšení kapacit výrobních závodů. Společnost ŠKODA AUTO také oznámila, že od roku 2020 bude v závodě v Mladé Boleslavi vyrábět od roku 2020 čistě elektrické vozy. Od roku 2019 zde bude také probíhat výroba komponentů pro plug-in hybridní modely vozů několika značek koncernu Volkswagen.

V roce 2018 bude ŠKODA i nadále pokračovat v naplňování Strategií 2025, jejímiž hlavními prvky jsou další zvyšování odbytu vozů, elektromobilita, autonomní řízení, digitalizace a rozvoj nových oblastí podnikání. Na nadcházejícím ženevském autosalonu ŠKODA poprvé představí studii městského crossoveru VISION X.

Víte, že ŠKODA AUTO:
› Je jednou z nejtradičnějších automobilových společností na světě, založena byla v roce 1895 - v průkopnických dnech automobilu. Centrála společnosti zůstává nezměněna - Mladá Boleslav.
› V současnosti disponuje následujícími modelovými řadami osobních automobilů: CITIGO, FABIA, RAPID, OCTAVIA, KAROQ, KODIAQ a SUPERB.
› Dodala v roce 2017 zákazníkům na celém světě více než 1 milion vozidel.
› Od roku 1991 je součástí koncernu Volkswagen, jednoho z nejúspěšnějších světových výrobců automobilů. Společnost ŠKODA vyrábí a vyvíjí v rámci koncernu samostatně, kromě vozidel také komponenty, jako jsou motory a převodovky.
› Provozuje v České republice tři lokality; vyrábí v Číně, v Rusku, na Slovensku, v Alžírsku a v Indii především prostřednictvím koncernových partnerství, dále na Ukrajině a v Kazachstánu s místními partnery.
› Zaměstnává více než 30.000 lidí po celém světě a působí na více než 100 trzích.

Aktuální novinky

Přehled novinek