Rekordní rok 2017: dodáno více než 1,2 milionu vozů

ŠKODA AUTO představí hospodářské výsledky za rok 2017
ŠKODA AUTO představí hospodářské výsledky za rok 2017

ŠKODA AUTO představí hospodářské výsledky za rok 2017

22. 2. 2018

Ve ŠKODA Servisním tréninkovém centru v Kosmonosech se 21. března 2018 uskuteční výroční tisková konference společnosti ŠKODA AUTO.

Členové představenstva společnosti ŠKODA AUTO, včetně jeho předsedy Bernharda Maiera, představí 21. března 2018 v Servisním tréninkovém centru v Kosmonosech prodejní a finanční výsledky společnosti za rok 2017 a zároveň představí výhled do její budoucnosti. Česká automobilka dodala v roce 2017 svým zákazníkům na celém světě poprvé více než 1,2 milionu vozů. Rok 2017 byl pro společnost ŠKODA AUTO rokem řady strategických rozhodnutí: Vedle úspěšného zahájení SUV-ofenzívy automobilka také rozšířila kapacity svých výrobních závodů a oznámila plány na výrobu elektrických vozů a komponentů v České republice. I v letošním v roce plánuje automobilka dále pokračovat v naplňování své Strategie 2025, jejímiž hlavními prvky jsou další zvyšování odbytu vozů, elektromobilita, autonomní řízení, digitalizace a rozvoj nových oblastí podnikání.

V roce 2017 značka ŠKODA pokračovala v úspěšném rozvoji. ŠKODA AUTO dodala v loňském roce zákazníkům nejvíce vozů ve své 123leté historii. Celosvětové dodávky české tradiční značky se v loňském roce zvýšily o 6,6 % na 1 200 500 vozů (2016: 1 126 500). Již po čtvrté za sebou tak ŠKODA AUTO dodala zákazníkům za jeden rok více než jeden milion vozidel.

V loňském roce byla učiněna také cela řada strategických rozhodnutí, klíčových pro další rozvoj společnosti. Uvedením modelů ŠKODA KODIAQ a ŠKODA KAROQ došlo k zahájení SUV ofenzívy značky. V následujících letech plánuje ŠKODA přestavit v tomto segmentu několik nových modelů. V roce 2017 došlo také k podstatnému navýšení kapacit výrobních závodů. Společnost ŠKODA AUTO také oznámila, že od roku 2020 bude v závodě v Mladé Boleslavi vyrábět od roku 2020 čistě elektrické vozy. Od roku 2019 zde bude také probíhat výroba komponentů pro plug-in hybridní modely vozů několika značek koncernu Volkswagen.

V roce 2018 bude ŠKODA i nadále pokračovat v naplňování Strategií 2025, jejímiž hlavními prvky jsou další zvyšování odbytu vozů, elektromobilita, autonomní řízení, digitalizace a rozvoj nových oblastí podnikání. Na nadcházejícím ženevském autosalonu ŠKODA poprvé představí studii městského crossoveru VISION X.

Víte, že ŠKODA AUTO:
› Je jednou z nejtradičnějších automobilových společností na světě, založena byla v roce 1895 - v průkopnických dnech automobilu. Centrála společnosti zůstává nezměněna - Mladá Boleslav.
› V současnosti disponuje následujícími modelovými řadami osobních automobilů: CITIGO, FABIA, RAPID, OCTAVIA, KAROQ, KODIAQ a SUPERB.
› Dodala v roce 2017 zákazníkům na celém světě více než 1 milion vozidel.
› Od roku 1991 je součástí koncernu Volkswagen, jednoho z nejúspěšnějších světových výrobců automobilů. Společnost ŠKODA vyrábí a vyvíjí v rámci koncernu samostatně, kromě vozidel také komponenty, jako jsou motory a převodovky.
› Provozuje v České republice tři lokality; vyrábí v Číně, v Rusku, na Slovensku, v Alžírsku a v Indii především prostřednictvím koncernových partnerství, dále na Ukrajině a v Kazachstánu s místními partnery.
› Zaměstnává více než 30.000 lidí po celém světě a působí na více než 100 trzích.

Aktuální novinky

Přehled novinek