25 let spolupráce s českým olympijským týmem

ŠKODA AUTO fandí českým olympionikům na ZOH 2018
ŠKODA AUTO fandí českým olympionikům na ZOH 2018

ŠKODA AUTO fandí českým olympionikům na ZOH 2018

18. 1. 2018

Olympijské festivaly 2018 se uskuteční od 9. do 25. února v Brně a Ostravě. ŠKODA zóny na nich pozvou k prohlídce nejnovějších modelů značky, virtuální reality a nabídnou i zážitkový program pro celou rodinu.

Již od roku 1992 podporuje ŠKODA AUTO české olympijské týmy jako jeden z generálních partnerů Českého olympijského výboru. V rámci nadcházejících zimních olympijských her v korejském Pchjongčchangu se stane generálním partnerem Olympijského festivalu v Brně a Ostravě, kde se propojí fandění s aktivním sportováním. Festivaly otevřou brány 9. února a svou činnost ukončí 25. února.

Úspěšná spolupráce mezi mladoboleslavskou automobilkou a Českým olympijským výborem slaví čtvrtstoletí existence. Na jejím základě vznikla v minulosti řada aktivit, které se setkaly s velkým zájmem veřejnosti. ŠKODA AUTO se mimo jiné podílí na sportovních programech pro děti a mládež a aktivně se zapojuje prostřednictvím své dealerské sítě do programu „Česko sportuje“. Další kapitolu tohoto partnerství napíše Olympijský festival, který se uskuteční od 9. do 25. února v Pavilonu Z brněnského areálu BVV a v ostravské Ostravar Areně. ŠKODA AUTO spolupracuje na projektu Olympijského festivalu od roku 2014, kdy na pražské Letné vyrostl vůbec první olympijský park Soči-Letná.

„ŠKODA AUTO má dlouholetou tradici v podpoře sportovních akcí světové i lokální úrovně. Mezi její nejviditelnější aktivity tohoto typu patří spolupráce s Českým olympijským výborem. Partnerství s národními reprezentacemi na letních i zimních hrách je odrazem naší víry ve špičkové výkony, výdrž, vůli po vítězství i týmového ducha,“ vysvětluje zapojení české automobilky do olympijského dění vedoucí marketingu ŠKODA AUTO Česká republika Petr Janeba.

Součástí spolupráce je i dlouhodobé zapůjčení deseti automobilů ŠKODA pro potřeby ČOV a nyní 17 vozů speciálně pro událost Olympijského festivalu v Brně a Ostravě. Šestice medailistů z letní olympiády v Riu má k dispozici vozy ŠKODA KODIAQ a tvoří tak současnou podobu ŠKODA Czech Teamu. Ta se může již po nadcházejících hrách v Koreji změnit, neboť každý sportovec, který vybojuje individuální medaili, má možnost získat do užívání vůz ŠKODA.

Již před startem her na návštěvníky provozoven značkových prodejců dýchne olympijská atmosféra. V rámci kampaně „Pojeďte v tom s námi“ se každý může nechat vyfotit u vybraného autorizovaného obchodníka značky ŠKODA v České republice. Jeho fotografie se pak objeví na některém z „olympijských“ vozů ŠKODA vystavených v rámci Olympijského festivalu v Brně nebo Ostravě. Za odměnu dostane samolepku na vůz, může se zapojit do soutěže o dárkové předměty z olympijské kolekce a zároveň přispět svou aktivitou na dobrou věc. ŠKODA AUTO si ve své strategii společenské odpovědnosti stanovila jako jednu z hlavních priorit podporu bezbariérové mobility. V rámci této podpory spolupracuje ŠKODA AUTO také s Nadací Konto Bariéry a právě ve spolupráci s Nadací mohou zákazníci ŠKODA pomoci podpořit svojí cestou k prodejci mladé tělesně postižené talenty Sledge hokeje.

Po dobu konání zimní olympiády v Pchjongčchangu to bude žít především v Brně a Ostravě. V Moravskoslezském kraji se projekt Olympijský festival představí již podruhé. Centrem dění se stane Ostravar Aréna s přilehlými venkovními plochami, kromě toho na Masarykově náměstí v Ostravě vyroste tzv. Korejská vesnička. Program festivalu zasáhne také do 4 lyžařských areálů v Jeseníkách a Beskydech. To v Brně bude mít Olympijský festival, tentokrát situovaný do Pavilonu Z areálu Výstaviště Brno a na okolní prostranství, premiéru. V obou lokalitách budou moci fanoušci navštívit množství sportovišť a vyzkoušet si na vlastní kůži tradiční i méně tradiční zimní sporty.

Nejen sportovními výkony a fanděním však bude žít Olympijský festival. Ten dál nabídne ŠKODA zóny, v nichž se poselství olympiády prolne s tradičními hodnotami značky ŠKODA. Fanoušci se budou moci seznámit s nejnovějšími modely, mezi nimiž budou mít převahu vozy s inteligentním pohonem 4x4. Do akce se zapojí vybraní autorizovaní obchodníci z daných lokalit, kteří osloví návštěvníky různými soutěžemi a zábavnými akcemi. K největším atrakcím bude patřit zlaté studio s hláškami Roberta Záruby, kde si zájemci mohou vyzkoušet například komentování zlatého olympijského Nagana. Návštěva festivalu se tak může stát zajímavým zážitkem pro děti i dospělé.

Aktuální novinky

Přehled novinek