Nový managing director Skoda Auto India

Gurpratap Boparai novým managing directorem Skoda Auto India

Gurpratap Boparai novým managing directorem Skoda Auto India

11. 1. 2018

Nový managing director Skoda Auto India Private Ltd. má v oblasti automobilového průmyslu dlouholeté manažerské zkušenosti. Vedení společnosti převezme 2 dubna 2018.

Společnost Skoda Auto India Private Ltd. (SAIPL) povede nový managing director. S účinností ke 2. dubnu 2018 vedení společnosti SAIPL přebírá Gurpratap Boparai. 48letý manažer byl donedávna předsedou představenstva společnosti Fiat India Automobile Ltd.

Gurpratap Boparai (48) převezme od 2. dubna 2018 vedení společnosti Skoda Auto India Private Ltd. (SAIPL). V této funkci je podřízen předsedovi představenstva společnosti ŠKODA AUTO Bernhardu Maierovi. Boparai má dlouholeté zkušenosti z mezinárodního automobilového průmyslu, donedávna byl předsedou představenstva společnosti Fiat India Automobiles Ltd.

V globální růstové strategii společnosti ŠKODA AUTO hraje indický trh významnou roli. Koncern Volkswagen společnost ŠKODA AUTO nedávno pověřil vyhodnocením globální modulární architektury MQB A0 IN pro objemové segmenty. Strategickým cílem je přitom zavedení této lokalizované platformy na indický trh od roku 2020, kdy začnou platit přísnější emisní a bezpečnostní standardy. ŠKODA také v Indii plánuje lokální výrobu konkurenceschopných objemových modelů značek ŠKODA a Volkswagen. Ve střednědobém horizontu usiluje ŠKODA AUTO o trvalý, stabilní růst na indickém trhu.

Skoda Auto India Private Ltd. na indickém subkontinentu aktuálně nabízí čtyři modely: OCTAVIA, SUPERB, RAPID a také model KODIAQ, který vstoupil na trh v říjnu 2017. Model RAPID se vyrábí v závodě v Pune, vozy OCTAVIA, SUPERB a KODIAQ v Aurangabádu, kde se zároveň nachází ústředí firmy. Vozy značky ŠKODA v Indii prodává zhruba 70 prodejců, zákazníci mají kromě toho k dispozici zhruba 70 servisních center.

Aktuální novinky

Přehled novinek