5. ročník soutěže 'Mladí designéři' zná vítěze

ŠKODA AUTO ocenila mladé designéry
ŠKODA AUTO ocenila mladé designéry

ŠKODA AUTO ocenila mladé designéry

28. 11. 2017

Na 328 děl dětí ze základních škol z celé České republiky se ucházelo o vítězství v pátém ročníku soutěže 'Mladí designéři', kterou vyhlašuje mladoboleslavská automobilka.

Automobilka hledá v soutěži nadějné talenty mezi žáky prvního stupně základních škol. Cílem soutěže je podpora kreativního ducha dětí, jejich vztahu k technice i schopnosti týmové spolupráce.

V letošním roce nastavila automobilka nový formát soutěže a připravila pro děti online platformu na adrese www.mladidesigneri.skoda-auto.cz. Na tuto stránku byla samotná díla nahrávána a probíhalo zde i hlasování. V letošním roce se pak poprvé mohly zúčastnit nejen týmy dětí prvního stupně základních škol, ale také jednotlivci. Tématem bylo jako v předchozích letech 'Chytré autíčko budoucnosti'. Týmy a jednotlivci tvořili Chytré autíčko ve formě 2D obrázku nebo 3D modelu a k němu vymýšleli příběh. Děti vytvořily celkem 260 obrázků a 68 modelů, které mezi sebou bojovaly o prvenství v jednotlivých kategoriích.

„Dětská fantazie dokáže přinést originální, svěží pohled do budoucnosti, což nám naši malí designéři dokázali letos, stejně jako v minulých ročnících soutěže. Nápaditost jejich výtvarných vizí nezná hranic. Děkujeme všem učitelům a rodičům, kteří v rámci soutěže 'Mladí designéři' podpořili představivost našich nejmenších a jejich vztah k technice,“ říká Bohdan Wojnar, člen představenstva ŠKODA AUTO za oblast řízení lidských zdrojů.

Soutěžilo se ve dvou kategoriích: školy a jednotlivci a jejich podkategoriích. V kategorii škol si Cenu veřejnosti za model 2D odnesla Základní škola a Mateřská škola J. A. Komenského v Přerově, Cenu veřejnosti za model 3D si zasloužila Základní škola Pardubice – Polabiny a Cenou poroty Designu ŠKODA AUTO byla oceněna Základní škola Hrotovice. V kategorii jednotlivců získal Cenu veřejnosti za model 2D Jan Kocáb ze Základní školy Krátká v Klášterci nad Ohří, Cenu veřejnosti za model 3D si odnesl Samuel Oliver Šulc ze Základní školy Brodce a Cenou poroty Designu ŠKODA AUTO byla oceněna Kristýna Holečková ze Základní a Mateřské školy Řenče.

Vítězné základní školy obdržely kromě diplomu navrženého designéry ŠKODA také poukaz v hodnotě 30 000 Kč na výtvarné pomůcky. Pro jednotlivce pak byly připraveny balíčky s hodnotnými cenami. Ceny si vítězové převzali během slavnostního vyhlášení ve ŠKODA Muzeu, kde byl pro ně po udělení cen připraven doprovodný program v podobě komentované prohlídky muzea a designerské dílny s hliněným modelem vozu a designerskou IT technikou.

Podpora technického vzdělávání patří mezi priority strategie společenské odpovědnosti ŠKODA AUTO, kam dále patří péče o děti, bezbariérová mobilita a dopravní bezpečnost. V oblasti technického vzdělávání automobilka spolupracuje na konkrétních projektech s desítkami škol na všech vzdělávacích stupních. Na soutěž 'Mladí designéři' navazuje popularizace technického vzdělávání na základních a středních školách a intenzivní spolupráce s tuzemskými, ale i zahraničními vysokými školami. Společnost se zaměřuje nejenom na učitele technických oborů, ale také na ředitele a kariérní poradce základních škol. Cílem projektu 'Věda má budoucnost' je jejich další rozvoj, vzdělávání a motivace učit vědu a techniku. V roce 2017 rovněž pokračovalo partnerství se science centrem iQLANDIA v Liberci, které zábavnou formou popularizuje výzkum a technické a přírodní vědy mezi mládeží. Společnost zůstává aktivní v rámci celonárodních diskusí a projektů týkajících se koncepce duálního vzdělávacího systému v České republice.

Aktuální novinky

Přehled novinek