Dodávky zákazníkům vzrostly o 3,6 %

ŠKODA AUTO ve třech čtvrtletích roku opět zvýšila dodávky zákazníkům.

ŠKODA AUTO ve třech čtvrtletích roku opět zvýšila dodávky zákazníkům.

30. 10. 2017

ŠKODA AUTO zvyšuje tržby oproti třem čtvrtletím loňského roku o 22,0 % na 12,3 miliardy eur a provozní výsledek se ke konci září zvýšil o 28,3 % na 1,2 miliardy eur.

ŠKODA AUTO pokračuje v úspěšném kursu a zaznamenává i nadále ziskový růst. V prvních třech čtvrtletích roku zvýšila česká automobilka celosvětové dodávky zákazníkům v porovnání se stejným obdobím předchozího roku o 3,6 % na 871 100 vozů. Tržby se oproti prvním devíti měsícům předchozího roku zvýšily o 22,0 % na 12,3 miliardy eur. V případě provozního výsledku zaznamenala ŠKODA AUTO výrazný růst o 28,3 % oproti stejnému období předchozího roku. Rozsáhlá modernizace modelové palety a také velmi úspěšné zahájení prodeje velkého SUV ŠKODA KODIAQ jsou významnými faktory tohoto pozitivního vývoje.

„Výrazné navýšení v případě dodávek zákazníkům a výsledku v prvních třech čtvrtletích roku ukazuje, že naše strategie funguje,“ říká předseda představenstva ŠKODA AUTO Bernhard Maier. „SUV-ofenzíva se nyní začíná naplno projevovat. KODIAQ je zákazníky výborně přijímán. Nyní přihazujeme další trumf v podobě menšího bratra, modelu ŠKODA KAROQ.“

Poptávka po modelu ŠKODA KODIAQ je na světových trzích od uvedení na trh v únoru 2017 stále vysoká. Do konce září bylo zákazníkům dodáno již 61 600 vozů. S prvním velkým SUV značky oslovuje ŠKODA nové skupiny zákazníků. Dalším krokem SUV ofenzívy je kompaktní model ŠKODA KAROQ, který je již od tohoto měsíce k dispozici na prvních trzích.

Tržby automobilky vzrostly v prvních devíti měsících roku 2017 v porovnání se stejným obdobím předchozího roku o 22,0 % na 12,3 miliardy eur (leden až září 2016: 10,1 miliardy eur). V případě provozního výsledku dosáhla ŠKODA AUTO rovněž významného dvouciferného růstu 28,3 % na 1,2 miliardy eur (leden až září 2016: 940 milionů eur).

Také v případě rentability tržeb překonala ŠKODA AUTO hodnotu předchozího roku. Ke konci září 2017 se pohybovala na hodnotě 9,8 % (leden až září 2016: 9,3 %).

„S těmito velmi dobrými výsledky prokazuje ŠKODA AUTO svou finanční sílu a výnosnost,“ říká člen představenstva ŠKODA AUTO za oblast financí a IT Klaus-Dieter Schürmann. „Nový KODIAQ významně přispěl ke zlepšení výsledku. K nadále se zvyšující ziskovosti přispívají pozitivní objemové efekty a efekty modelového mixu,“ pokračuje Schürmann.

Výnosnost ŠKODA AUTO tvoří spolehlivý finanční základ pro další rozvoj firmy a značky. Klíčové aspekty tohoto rozvoje definuje Strategie 2025, která předpokládá vstup do éry elektromobility a do nových, digitálních oblastí podnikání, stejně jako pokračování modelové ofenzívy a ofenzívy SUV.

ŠKODA AUTO Group – ukazatele od ledna do září 2017*

* Procentní odchylky jsou vypočítány z nezaokrouhlených čísel.
** zahrnuje výrobu značky ŠKODA, bez výroby v Číně, na Slovensku, v Rusku a v Indii, ale včetně ostatních koncernových značek, jako SEAT, AUDI a VW; výroba vozů bez rozložených sad
*** zahrnuje odbyt značky ŠKODA na odbytové společnosti, včetně ostatních koncernových značek, jako SEAT, AUDI a VW; odbyt vozů bez rozložených sad

Aktuální novinky

Přehled novinek