730 000 nově vysazených stromů

Jedenáct  let projektu ŠKODA Stromky
Jedenáct let projektu ŠKODA Stromky

Jedenáct let projektu ŠKODA Stromky

16. 10. 2017

Mezi roky 2007 až 2017 bylo na více než 60 místech v Česku vysazeno téměř 730 000 stromků. Projekt je součástí ekologických aktivit ŠKODA AUTO v rámci strategie GreenFuture.

Přes 88 tisíc stromků bude do konce letošního roku vysazeno po celé České republice v rámci projektu ŠKODA Stromky. Ambiciózní projekt, který společnost ŠKODA AUTO zahájila v roce 2007, slaví letos na podzim 11 let existence. Každým rokem jsou v rámci grantového řízení přidělovány žadatelům finance na počet sazenic, rovnající se počtu vozů ŠKODA prodaných na území České republiky. Během uplynulých jedenácti let tak automobilka přispěla k obnově či rozšíření tuzemských lesů o téměř 730 000 stromků. To odpovídá ploše zhruba 150 hektarů nového lesa.

Výročí projektu ,Za každý prodaný vůz na území ČR jeden zasazený strom‘ oslavili zaměstnanci ŠKODA AUTO v sobotu 14. října 2017. Symbolicky se tak stalo v Krkonoších, kam dosud z Mladé Boleslavi doputovala finanční podpora ve výši 1,25 milionu korun. Správa Krkonošského národního parku díky tomu mohla do konce roku 2016 vysadit 123 tisíc nových stromků.

„Krkonoše jsou jedním z míst, kde během roku realizujeme dobrovolnické firemní akce. Do projektu ŠKODA Stromky se každoročně aktivně zapojují desítky našich zaměstnanců, kteří rovněž vyhledávají vhodné lokality k výsadbě a společně se svými rodinami se jí i účastní. I tentokrát se při Krkonošské výsadbě a odklízení klestí sejdou nejen naši zaměstnanci, ale také studenti Středního odborného učiliště ŠKODA AUTO,“ říká Michal Kadera, vedoucí vnějších vztahů společnosti ŠKODA AUTO.

K dalším významným partnerům projektu patří například České Švýcarsko o.p.s., ekologická organizace Čmelák – společnost přátel přírody, ale i mnoho dalších měst a obcí zejména v regionech závodů ŠKODA AUTO. Veškeré informace o uskutečněných výsadbách jsou k nalezení na interaktivním webu www.hlaslesa.cz , kde si lze mimo jiné složit vlastní symfonii z autentických lesních zvuků.

Společnost ŠKODA AUTO si zvolila výsadbu stromků za podpory svých zaměstnanců jako symbol firemní orientace na společensko-ekologické hodnoty v rámci strategie GreenFuture. Zájemci o grant se mohou hlásit z celé České republiky. Zvýhodněny jsou takové projekty výsadby, které pomáhají protierozní ochraně a rekultivaci území nebo revitalizaci skládek stavebního či komunálního odpadu.

Obnova lesů a krajiny obecně je nedílnou součástí strategie GreenFuture, která zastřešuje environmentální aktivity ŠKODA AUTO. Příkladných hodnot dosahuje společnost ŠKODA AUTO od roku 2010 také v oblasti snižování spotřeby energií (o 28 %) a množství nevyužitelného odpadu na jeden vyrobený vůz (o 76 %). Vyplývá to z údajů oddělení Green Office ŠKODA AUTO, které dohlíží na implementaci opatření strategie GreenFuture.

Aktuální novinky

Přehled novinek