Čínská vládní delegace v Mladé Boleslavi

Čínská vládní delegace navštívila závod ŠKODA AUTO v Mladé Boleslavi

Čínská vládní delegace navštívila závod ŠKODA AUTO v Mladé Boleslavi

19. 9. 2017

Společnost ŠKODA AUTO přivítala v Mladé Boleslavi čínského ministra průmyslu a informačních technologií Miao Weie a další státní představitele.

Zástupci společnosti ŠKODA AUTO přivítali čínského ministra průmyslu a informačních technologií, pana Miao Weie, na návštěvě v Mladé Boleslavi. ŠKODA AUTO chce v rámci Strategie 2025 svou pozici na svém nejdůležitějším odbytišti - čínském trhu - nadále posilovat. Jako pilíře dalšího rozvoje podniku definovala česká automobilka oblasti elektromobility a digitalizace a v duchu zásad Průmyslu 4.0 průběžně investuje do svých výrobních závodů.

„Čína je pro společnost ŠKODA AUTO největším trhem a důležitým pilířem našeho obchodního modelu. Minulý rok jsme našim zákazníkům v Číně dodali poprvé více než 300 000 vozů,“ říká Bernhard Maier, předseda představenstva společnosti ŠKODA AUTO. „V Číně orientujeme nabídku našich produktů individuálně dle požadavků a přání našich čínských zákazníků. Již v roce 2018 představíme dva nové modely, které budeme nabízet výhradně v Číně,“ dodává Maier.

Základem návštěvy čínské delegace je Memorandum o porozumění mezi vládou České republiky a vládou Čínské lidové republiky, podepsané v roce 2015, jímž se obě země zavázaly společně podporovat rozvoj průmyslu, zejména v oblasti informačních technologií. Dohoda podporuje výměnu zkušeností mezi předními podniky obou zemí. Ministra Miao Weie doprovodili zástupci české vlády i čínské strany.

V rámci návštěvy České republiky zavítala čínská delegace do sídla společnosti ŠKODA AUTO v Mladé Boleslavi. Ve ŠKODA Muzeu se vládní představitelé seznámili s hlavními milníky 122leté historie podniku. Automobilka je v České republice příkladem nejmodernějších výrobních metod dle zásad Průmyslu 4.0. Společnost ŠKODA AUTO kromě toho pracuje na inovacích na poli elektromobility a digitalizace, tyto prioritní oblasti rozvoje také definovala ve své Strategii 2025.

Dobré vztahy společnosti ŠKODA AUTO a Číny mají dlouhou tradici: Již v roce 1936 tam společnost ŠKODA AUTO provozovala pět zastoupení. V roce 2007 vstoupila česká automobilka opětovně na čínský trh a ve spolupráci se společností SAIC Volkswagen zde zahájila lokální výrobu modelu OCTAVIA. Od roku 2010 je Čína největším trhem značky ŠKODA, který v roce 2013 zaznamenal miliontý prodaný vůz značky ŠKODA. V roce 2016 pak dosáhla automobilka s 317 100 prodanými vozy v Číně nového prodejního rekordu. Už v únoru 2017, pouhých deset let po vstupu na čínský trh, předala společnost ŠKODA AUTO čínskému zákazníkovi dvoumiliontý vůz.

V následujících letech bude společnost ŠKODA AUTO svou pozici v Číně dále posilovat. Za tímto účelem bude značka spolu se svým partnerem, společností SAIC Motor Corporation, v příštích pěti letech investovat do rozvoje modelové palety více než dvě miliardy eur.

Aktuální novinky

Přehled novinek