Tato stránka je doplňkovou stránkou úvodní stránky. Klepnutím na tlačítko se vrátíte zpět.

Všechny detaily, které potřebujete znát

OCTAVIA COMBI G-TEC TECHNICKÁ DATA

Rozměry vozu


Bezpečnost

Další bezpečnostní prvky

ŠKODA OCTAVIA COMBI je o bezpečnosti bez kompromisů. Tento kompaktní sedan byl v roce 2013 oceněn 5hvězdičkovým hodnocením v Euro NCAP nárazovém testu pro své ukázkové bezpečnostní prvky. Kromě již zmíněných bezpečnostních systémů nabízí ve standardní nebo volitelné výbavě ještě tyto prvky:

ABS zamezuje zablokování kol při nouzovém brzdění nebo na kluzkém povrchu. › Brzdový asistent pomáhá řidiči zvýšením tlaku v brdovém okruhu zvládnout krizové situace s nouzovým brzděním. To může zásadně zkrátit brzdnou dráhu.
MSR pomáhá zabránit zablokování kol, které může nastat při zpomalování na hladkém povrchu.
ASR zajišťuje hladké rozjezdy a zrychlování bez prokluzu kol na kluzkém povrchu.
EDL pomáhá při zrychlování nebo jízdě do kopce při nízké trakci jednoho z poháněných kol.
XDS+ pomáhá řidiči v ostrých zatáčkách a zajišťuje, že se vozidlo bude i během rychlých průjezdů chovat neutrálně. Řídicí elektronika v podstatě simuluje funkci samosvorného diferenciálu a vylepšuje tak trakci a jízdní dynamiku při zatáčení. Výsledkem je, že vůz projíždí zatáčkami daleko jistěji a přirozeněji.
Elektronická kontrola tlaku v pneumatikách nepřetržitě informuje řidiče o stavu pneumatik.
Hill-Hold Control je volitelný prvek výbavy, který pomáhá řidiči s rozjezdy do kopce. Systém se aktivuje ve stoupání přesahujícím pět stupňů a zabraňuje rozjetí auta dozadu nebo zhasnutí motoru, čímž zajišťuje snadné a bezpečné rozjezdy bez nutnosti použití ruční brzdy.
Blikání brzdových světel snižuje nebezpečí nárazu zezadu, zvláště při dojezdu ke konci dopravní zácpy na dálnici nebo náhlém brzdění před neočekávanou překážkou.